Winter’21

0
659

RUNWAY – Men

Brunello Cucinelli 

Muhteşem kumaşları geleneksel ama etkileyici tasarımlarla bir araya getirmek Brunello Cucinelli’nin işi. Koleksiyondaki parçaların her biri birbiri ile kombinlenebilecek kadar uyumlu; bir parça Cucinelli aldığınızda aklınızın diğer parçalarda kalması işten bile değil.

Emporio Armani 

Kreatif Direktör Silvestre, Emporio Armani defilesini yakasız uzun bir ceket ve kareli keten bir pantolonla başlatarak koleksiyonun genel silüetini ve hafif dokusunu belirliyor. İkiz kareograf kardeşler Laurent ve Larry Bourgeois’in elastik dans gösterisi ise kalıplı görünen ceketlerin aslında ne kadar esnek ve rahat olduğunu ön plana çıkarıyor.

Alexander McQueen

Degrade renk geçişleri, göze çarpan şerit detaylar ve kat kat giyilen baskılar Alexander McQueen’in resort koleksiyonundan erkek koleksiyonuna taşınıyor. Koleksiyonun büyük bir bölümü geri dönüştürülmüş artık kumaşlardan yapılmış.

 

Fendi 

İtalyan moda evi gök mavisi ve kan kırmızısı parçalar ile bir renk geçitine imza atıyor. Silvia Venturini Fendi’nin sanat direktörlüğünde gerçekleşen sunumda gösterişli ve şık parçalar öne çıkıyor. Marka bu sezon makosen ve sandalet karışımı ayakkabıları ile klasik görünüme modern bir dokunuşta bulunuyor.

RUNWAY – Women

Giambattista Valli

“Couture süslemeden ibaret değildir. Couture hacim ve kalıptır. Hazır giyim tasarımı yapmak için tasarımcı olmak gerekir ancak Haute Couture tasarlarken heykeltraş gibi çalışılır. Biri inşaatı yapmaya diğeri ise dekore etmeye benzer.” Giambattista Valli

Dior

“Koleksiyonu tanıtmak için şatoyu ziyaret eden bir kızın hikayesini filme dökmek istedik. Labirent şeklindeki bu mekan iç dünyamıza doğru çıktığımız bir yolculuğu temsil ediyor. Karşılaştığı her bir figür hayatı ile ilgili alması gereken bir kararı sembolize ediyor. Bu yolculuğu yaparken kendi kişiliğini tanıyor ve gelecekten korkmamayı öğreniyor.” Kreatif Direktör Maria Grazia Chiuri

Givenchy

Clare Waight Keller direktörlüğünde hazırlanan Givency Haute Couture koleksiyonu ilhamini Sissinghurst Kalesi’nde yer alan bahçelerden alıyor. Virginia Woolf ve bahçelerin tasarımcısı Vita Sackville-West arasındaki aşk mektuplarını okuyan Keller geçmişe doğru bir yolculuğa çıkıyor.

Chanel

Chanel Kreatif Direktörü Virginie Viard Grand Palais’te gerçekleşen defilede her zamanki samimi ve sıcak Chanel ruhunu yansıtmayı başarıyor. “Büyük bir organizasyon yapamayacağımızı ve farklı bir çözüm bulmamız gerektiğini biliyorduk. Aklıma gelen fikir temsili bir merasim düzenlemek oldu. Aile arasındaki bir düğün kutlaması gibi.” diyor Viard defileyi anlatırken. Chanel’in vazgeçilmezlerinden tüyler, kamelyalar, işlemeler ve dantellerle bezenmiş koleksiyonu taşıyan modeller taze çiçeklerle süslenmiş kemerler altından geçerek büyüleyici Chanel ruhunu sahneye taşıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here