Ulysse Nardin 2021

0
620

Ulysse Nardin Blue Blast

Klasik Ulysse Nardin savoir faire ile güçlendirilen Blast, doğanın gücünü temsil eden, kendi dönemine ait bir avatar niteliğinde. Bir buzdağının içi gibi soğuk mavi olan Blue Blast, titanyum orta kasaya, mavi titanyum çerçeveye, mavi pirinç dikdörtgen köprüye, mavi tourbillon kafesine, mavi ve gri çift “X” desenine, metalik gri oymalı kollara ve Superluminova indekslere sahip.

Oris Carl Brashear Cal. 401

Oris, Carl Brashear Cal 401 Limited Edition tasarımını Carl Brashear Foundation’ın desteğiyle sunuyor. Bu özel saat 2000 adetle sınırlı ve Oris Calibre 401’i taşıyan ilk saat olma özelliğini taşıyor. Saat; havadaki oksijen ve ciltteki nem ile reaksiyona girerek patine oluşturan doğal bir malzeme olan 40 mm bronzla kaplanmıştır. Zaman içerisinde saat, sahibinin hayatının görsel bir kronolojisi gibi benzersiz bir görünüme kavuşacaktır.

CHOPARD

Chopard’ın paslanmaz çelik ‘Happy Sport’ saatinin safir kristal kasasının içerisinde yedi adet ışıltılı pırlanta serbestçe hareket ediyor. Chopard’ın imzası haline gelen bu tasarım 40 yıl önce bir şelaleden sıçrayan damlacıklardan ilham alarak geliştirildi. Gümüş tonlu kadran, geleneksel bir guilloche tekniği kullanılarak oyulmuş ve klasik Roma rakamları, markanın imzası olan hafif kavisli bir yazı tipi ile yazılmış.

HERMÈS TIMEPIECES

Tasarımcı Henri d’Origny yadigarları yeniden yorumlama becerisiyle tanınıyor ve Hermès Timepieces’in ” Arceau Soleil ” saati tasarımcının bu yönünün iyi bir örneği. Elmas kaplı paslanmaz çelik bir kasaya sahip olan saat moda evinin İsviçre atölyesinde tasarlanmış. Lazerle oyulmuş lake kadran, sanatçı Fred Rawyler’in imzasını taşıyan bir ‘Soleil’ motifine sahip ve kadran içerisindeki geleneksel rakamların yerini elmaslar alıyor. Zarif timsah derisi kayış değiştirilebiliyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here