Tecnomar for LAMBORGHINI 63_RU

0
1652

Hızlı ve İtalyan

Automobili Lamborghini ve İtalyan Deniz Grubu, Tecnomar serisinin sınırlı sayıda üretilen yeni motor yatı olan “Tecnomar for Lamborghini 63” modelinin dünya çapında tanıtılması ile Lamborghini’nin kuruluş yılı 1963’e atıf yapmakta. Yenilikçi mühendislik çözümlerinin yanında ortak İtalyan stili ve geleneğinin eseri özel tasarımı ile ortaya çıkan Tecnomar for Lamborghini 63; performansı, sürüş keyfini, hazzı, kalite ve detaylara verilen önemi sunuyor.

Tecnomar for Lamborghini 63, tarzı ve tasarımı dışında lüks sürat tekneleri kategorisinde de öncü. Lamborghini süper spor arabalarının performansından ilham alan modelin konseptindeki en yenilikçi özellikler, hızı ve hafif tasarımının dinamizmi. İki adet Man V12-2000 hp motoru ile 60 knota ulaşan sürat teknesi, Tecnomar serisinin en hızlı deniz aracı olup deniz hayatını sevenlerle beraber koleksiyoncuların da isteklerine cevap vermekte. Lamborghini süper spor arabalarında da kullanılan karbon fiber materyali, bu motor yatı 19 metre uzunluğu ve sadece 24 ton ağırlığı ile ultra-hafif tekne klasmanına sokmakta.

Süper sportif silueti ile karakterize edilmiş dış tasarımı, modern ama oldukça bahri bir görünüm sunmakta. Hidrodinamik alanda uzmanlaşmış gemi inşa mühendisleri tarafından geliştirilen gövdesi ve üst güvertesi, yüksek performans iskeletinden üretilmiş. Tasarımda ise Marcello Gandini tarafından dizayn edilmiş 60’ların ve 70’lerin Miura ve Countach modellerinin çizgileri modern bir şekilde yorumlanmış. Açılır tavanı, Lamborghini arabalarından ilham alarak hem güneş ve rüzgârdan korumakta hem de olağanüstü bir aerodinamik performans sunmakta. Pruva ışıkları ise Y şeklindeki ön farlara sahip Lamborghini konsept arabası Terzo Millennio ve Sian FKP37’ye atıfta bulunuyor.

Tecnomar for Lamborghini 63 modelinin iç mekânında kullanılan süper performans materyalleri, ağırlık ve işlevselliği bir arada sunarak İtalyan yapım mirasının en iyi örnekleri ile bezeli. Lamborghini’nin ikonik net çizgileri, altıgen şekilleri, Y-motifi ve materyalleri tasarıma başarılı bir şekilde entegre edilirken Lamborghini’nin Ad Personam programında olduğu gibi tamamen kişiselleştirilebilir renklere sahip. Müşterilere dış gövdede kapsamlı renk ve kaplama seçenekleri sunulurken iç mekânda yine kapsamlı materyal kombinasyonlarına sahip iki farklı versiyon bulunmakta.

Motor yatın kumanda paneli, araba kokpitini bahri bir şekilde yorumlayarak bütün navigasyon ve kontrol sistemlerini barındırmakta. Lamborghini süper spor arabalarında olduğu gibi rötuşlarda karbon fiber kullanılırken, spor koltuklar Lamborghini’s Carbon Skin™ eseri ve dümen süper spor arabaların direksiyonunu andırmakta. Start/Stop tuşu (her bir motor için bir adet) ise Lamborghini motorlarını çalıştırmak için kullanılan tuşlarla birebir aynı.

İlk yat 2021’in başında sunulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here