Hublot

0
1791

Hublot’dan Yeni Akıllı Saat: Big Bang E

Hublot ikonik Big Bang koleksiyonunu ilk olarak 2005 yılında çıkardı. Bu tarihten beri Hublot, Big Bang serisinin İsviçre saatçiliği ile üçüncü milenyumun bir birleşimi niteliğinde olduğunu kanıtladı.

 

2018’de Hublot’nun ikonik Big Bang koleksiyonuna ait ilk akıllı saati tanıtması ile başlayan bu dijital serüven, 2020 yılında yeni Big Bang E’yi tanıtmasıyla devam ediyor.

 

Markanın mottosu haline gelen ve tasarım ilhamını aldığı ‘’Art of Fusion’’ konsepti, geleneksel saatçilik ve inovasyon arasında bir köprü görevi görürken, bu yeni akıllı saatin yapımında kullanılan materyaller ise son teknolojiye ait dokunuşlar barındırıyor.

2018 yılında Rusya’da gerçekleşen FIFA Dünya Kupası’nı akıllara kazımak için, Hublot ilk akıllı saati olan 2018 Big Bang Referee FIFA World Cup Russia adlı saatini burada tanıttı.

Giyilebilir teknolojideki son gelişmelere sahip ekipmanları sayesinde Hublot Big Bang Referee FIFA, hem saat hem futbol tutkunları tarafından büyük ilgi gördü. Bu saatin tanıtımından iki yıl sonra Hublot, ikonik Big Bang koleksiyonuna ait tüm kodlara sahip yeni akıllı saati Big Bang E ile saat severlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

 

‘’1970’li yıllarda İsviçre’de, elektronik saatler quartz kullanılarak tasarlandı. 50 yıl sonra, Big Bang koleksiyonumuzun prestijini oluşturan tüm estetik değerler, teknik özellikler ve mükemmellik somutlaştırılırken, son derece yüksek bir teknolojik gelişmişliğe sahip ikinci bir akıllı saat üreterek aynı yenilikçi yapıda devam ediyoruz. Art of Fusion konseptimize her zamankinden daha da sadık kalarak, yeni Hublot Big Bang E’yi günümüzün dijital dünyasından esinlenerek son yeniliklerle birleşmek istedik.’’

 

Ricardo Guadalupe CEO of Hublot

Sofistike tasarımı ve gelişmiş teknolojik özellikleri sayesinde, 30 metreye kadar suya dayanıklı bu yeni saat, Hublot’nun geleneksel saatçilik anlayışını mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Yeni Big Bang E, sahip olduğu ikonik Hublot kodları sayesinde, markanın prestijine hâkim olan herkes tarafından kolaylıkla ayırt edilebilir.

Vida ve pusherların tasarımı, çizilmez safir kristal camı ve kauçuk kayışı ile Hublot’nun 1980’lerde tasarladığı ve ‘’One Click’’ adını verdiği toka tasarımı sayesinde saat, ilk bakışta tereddütsüz bir Big Bang olduğunu her yönüyle ispatlıyor. Big Bang’in klasik tasarımında olduğu gibi, crown ve pusherlar elektronik modülü kontrol etmek amacıyla kasaya entegre edilmiş.

 

2005 yılında Hublot tarafından tasarlanan ve ‘’sandviç’’ olarak adlandırılan bu inovatif tasarım, 42 mm çapında ve siyah seramik ve titanyum kasa seçenekleriyle saat severlerle buluşuyor.

Geleneksel saatçilikteki uzmanlıklarını bu yeni dijital ortama aktaran markanın tasarımcıları, bu yeni saatte yeni fonksiyonlar geliştirdi. “Time Only” analog fonksiyonunun yanı sıra bu saat, moonphase, Perpetual Calendar ve dünyayı çok gerçekçi bir şekilde sunan ikinci bir GMT zaman dilimi gibi geleneksel saat komplikasyonlarının özel yorumlarına da sahip.

Google Wear OS teknolojisi ile güçlendirilen yeni Big Bang E, akıllı saat deneyimini yeni bir seviyeye taşıyor.

 

Big Bang E saati kullanan kişi, saat ile Google Play’deki tüm uygulamalara erişebiliyor. Google Assistant yardımı ile bildirimleri cevaplayabiliyor ve Google Pay üzerinden ödeme gerçekleştirebiliyor. Daha kişisel bir kullanıcı deneyimi için ise, takvim ajanda ve mesajlar gibi bildirimlere de erişim sağlayabiliyor.

 

Kadran her üç saatte bir renk değiştirir, yani 24 saat boyunca sekiz farklı tasarım sergilenir. Bu tasarımların her biri, belirli bir renge dayanır: Happy Yellow, Magic Blue, Orange Dynamite, All White, Lucky Green, Magic Red, Rainbow Spirit ve Black Magic. Bunların yanı sıra her tam saatte, beş saniye süren bir animasyon mevcuttur. Gün boyunca anlara farklı renk ve ritim dokunuşları ekleyerek #HublotLovesArt konsepti kullanıcı ile buluşur!

Marka tarihinde ilk kez, yeni Big Bang E Hublot web sitesinde ve Çin’de kullanılan WeChat uygulaması üzerinden satışa sunulacak. Lansmanın ardından butiklerde ve bayilerde geleneksel yolla satışa sunulmaya devam ediyor olacak.

 

Yüksek çözünürlüklü görseller için: https://we.tl/t-u6dDsnbnJJ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here