Roberto Bravo

0
1975

Siyah Orkide Koleksiyonu

 

Orchidelirium, orkide toplarken ve keşfederken olağanüstü derecede yüksek seviyelere ulaşırken Viktorya dönemi çiçek çılgınlığına verilen addır.

19. yüzyılın zengin orkide fanatikleri, dünyanın çeşitli yerlerine yeni orkide çeşitleri bulmak için kaşifler ve koleksiyonerler gönderdi.

Orkide, bitkilerin kolayca yetişmesi ve çoğu koşulda çiçek açması nedeniyle aşk sembolleri olarak kabul edilir. Viktorya döneminde, sevgi ve sevgiyi göstermek için egzotik ve nadir çiçekler hediye etmek bir gelenekti.

Hediye olarak seçtiğiniz çiçeğin daha nadir, sevginin daha derin olduğuna bile inanılıyordu. Avrupa’nın bazı bölgelerinde orkideler, aşk iksirlerinde önemli bir bileşen olarak kullanıldı.

Kara Orkide hayranlık, saygı, haysiyet ve telif haklarını sembolize eder.

 

Siyah Orkide Koleksiyonu

 

Orkideliryum, orkidelerin olağanüstü düzeydelerde keşfediliyor ve çiçek çılgınlığı olarak anılan Viktorya dönemine verilen isimdir. 

19’uncu yüzyılın orkide çiçeği hayranları, yeni orkide türlerini bulmak için bugün dünyada bir köşesine kaşifler ve koleksiyonculardırişlerdir. 

Orkide, aşkın sembolü olarak kabul edilir çünkü bu bitkilerde koşul koşulda içindir büyüyüp çiçek açar. Viktorya döneminde, duyulan aşkı ve sevgiyi göstermek için egzotik ve nadir çiçekler hediye etmek bir adetti. 

Hatta hediye olarak ne kadar ender bulunan bir çiçeği seçeceğiniz, aşkınızın da o kadar derin olduğuna inanılırdı. Gerçekçi bazı yerlerinde

orkideler, aşk iksirlerinin en önemli bileşenlerinden biri olarak kullanılıyordu. 

Siyah Orkideler hayranlığın, saygının, onurun ve saltanatın sembolüdür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here