Rixos Türkistan

0
829

TÜRKİSTAN’IN İLK ULUSLARARASI OTELİ

Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Rixos Türkistan, Yeni Şehir ile Eski Şehir arasında bir köprü vazifesi görüyor. Otelin adı, yatırımcı Sayın Serik Seitzhanov ve Rixos Otelleri Başkanı Sayın Fettah Tamince ile yapılan görüşmede Sayın Nursultan Nazarbayev tarafından Rixos Türkistan olarak belirlendi.

Rixos Türkistan’ın lobisinin ana konsepti, birlik ve misafirperverliğin sembolü olan Tai Kazan. Bu konsept ile yola çıkarken amaç, zengin tarihi ile yeniden canlanmaya ve hareketlenmeye başlayan antik kentte rahat bir atmosfer oluşturmaktı. Ulusal motifleri ve renkleri ön plana çıkarmak sureti ile eski Türkistan’ın tarihini canlandırırken aynı zamanda iç mekana modern bir dokunuş getirmek amacıyla yola çıkıldı.

Konuklar, modern döşenmiş 121 adet geniş odada ağırlanıyor. Burada müşteriler konfor, huzur ve lüksün tadını çıkarabilirler. Türkistan’daki ilk uluslararası otel olan Rixos Türkistan, Güney bölgesini ziyaret eden turistleri ve iş insanlarını ağırlamayı hedefliyor.

Gala partileri, kurumsal toplantılar veya iş konferansları gibi prestijli şehir etkinliklerine ev sahipliği yapan Rixos Türkistan; Lüks Balo Salonu ve üç toplantı odası da dahil olmak üzere 1.250 metrekarenin üzerinde işlevsel alan sunuyor. Mekanların yanı sıra otelde farklı ülkelerden yemeklerin tadına bakabileceğiniz iki restoran ve iki bar bulunuyor.

SPA merkezinde konuklara hamam, Fin saunası, buhar odası, havuz, dinlenme alanı, vita-bar, spor salonu, yoga odası ve konforlu masaj odaları sunuluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here