Rixos Premium Göcek

0
1066

Rixos Premium Göcek Genel Müdürü Semih Elbaba

Semih bey, uzun yıllar önce Antalya’da başlayan kariyeriniz Rixos çatısı altında pek çok farklı ülkede farklı görevler ile devam etti. Bize Rixos yolculuğunuzdan bahseder misiniz?

Merhabalar, benim için Rixos’ta yolculuk, zamanda yolculuk gibi. 2001 yılında yani 20 yıl önce başlayan serüvenim ilk günkü heyecanıyla devam ediyor.

On yıla yakın süren Türkiye kariyerim, 2009 yılında yurt dışına geçişimle devam etti ve böylece Libya’nın başkenti Trablus’ta açtığımız Rixos otelimizde ülkemizi, markamızı temsil etme fırsatına sahip oldum. Orada edindiğim tecrübe ve deneyimlerin bana oldukça değerli katkıları oldu. Sonrasında turizm açısından Akdeniz çanağının önemli ülkelerinden biri olan Mısır’daki ilk otelimizi 2012’de açtık.

İlk yılında misafir memnuniyet oranında dünya sıralamasında ilk 7’ye girince, Mısır’daki otel yatırımlarımız hız kazandı. Rixos Hotels olarak Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da gerçekten ciddi bir bilinirliğimiz söz konusu. Grubumuz hızla büyürken ben de Odalar Bölümü Müdürlüğü’nden Genel Müdürlüğe uzanan kariyer basamaklarını  tırmandım. Konumuyla, doğasıyla Türkiye’nin en güzide ve yat turizmi açısından dünyanın en önemli destinasyonlarından biri olan Göcek’te hizmet veren Rixos Premium Göcek otelimizde görevimi büyük bir heyecanla devam ettirmekteyim.

Benim için Rixos Hotels, Türk misafirperverliğinin dünyadaki yansımasıdır.

 

Rixos Premium Göcek; farklı mimarisi, benzersiz doğası ve çekici mutfağı ile misafirlerini en güzel şekilde ağırlıyor. Bu huzur verici ambiyansı sağlamak için nelere dikkat ediliyor?

Göcek için ‘’Yeryüzündeki bir Cennet’’ diyebilirim. Türkiye’nin en güzel koylarına sahip, masmavi bir deniz ve göz alıcı yemyeşil doğası ile kendinizi bütün hissettiğiniz çok özel bir lokasyon. Rixos Premium Göcek, bu lokasyonda doğaya hiçbir şekilde zarar vermeden, tamamen doğanın bütününde özel olarak tasarlanmış  ender tesislerden. Bu özel duyguyu gerek Göcek’in 12 adalarının muhteşem maviliğinde gerek bir dağ yürüyüşü ile her adımınızda hissedebilirsiniz. Ben ve ekip arkadaşlarım da bu muhteşem deneyimleri yaşamak isteyen misafirlerimize hak ettikleri hizmetleri sunmaya çalışıyoruz.

Aslında burada ekip arkadaşlarımızla ve misafirlerimizle bir aile gibiyiz. Aynı anda yüzlerce kişi ağırlıyor olabilirsiniz ama misafirleriniz yine de özel bir ilgi bekler. Profesyonelce hizmet veren ev sahiplerinin konuğu olarak ağırlanmak hoşuna gider. Kendi evinizde sevdiğiniz bir misafirinizi nasıl ağırlıyorsanız biz de burada tüm misafirlerimizi öyle ağırlıyoruz.

Misafir odaklı yapımızı korumak, geliştirmek ve kusursuz işlemesini sağlamak için sezon başlamadan aylar önce verdiğimiz eğitimlerimize büyük önem veriyoruz.

Tüm sektörler gibi turizm sektörü de pandemi ile beraber büyük bir dönüşüme girdi. Rixos genelinde ve Rixos Göcek özelinde süreci yönetmek adına nasıl bir yol izleniyor?

Öncelikle tüm dünyanın bu durumdan kurtulmasını ve eski hayatlarımıza bir an önce dönebilmeyi diliyorum. Pandemi başladığı anda Rixos Hotels genelinde önlemler konusunda hızlı bir reaksiyon gösterdik. Yurt dışında pek çok destinasyonda bulunan otellerimizin olması da önlemler konusunda deneyimlerimizi arttırdı.

Rixos Premium Göcek’in en önemli özelliği, doğa ile iç içe konumlanmış bir tesis olması ve bu sayede zaten doğal sosyal mesafe olgusu hemen ön plana çıkıyor. Hem misafirlerimiz hem de ekibimiz için T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Turizm Bakanlığı ve ilgili resmi otoritelerin yönetmeliklerine göre önlemler alarak, yoğun incelemeler sonucunda Güvenli Turizm Sertifikası’na sahip olduk.

Alınan önlemlerin yanı sıra bu süreçte memnuniyet bazlı çok önem verdiğimiz iki konu var. Biri misafirlerimize hızlı ve doğru bilgi akışını sağlamak, bir diğeri ise ulaşılabilir olmak. 7/24 hizmet vererek misafirlerimizin sorun yaşamadan taleplerini karşılıyoruz. Gerek mail ile gerek telefon ile sürekli iletişim halinde olmayı asla bırakmadık ve her güncel olayda misafirlerimizi bilgilendirmeye devam ettik ve ediyoruz.

Göcek koyu, yat limanları ve tekne turizmi ile biliniyor. Bu bölgede konaklamayı cazip hale getirmek için neler ön plana çıkarılıyor?

Rixos Premium Göcek, iki marina arasında Ege’nin masmavi denizine bakan eşsiz bir konuma ve muhteşem bir doğaya sahip. Burada misafirlerimiz çam ağaçlarının altında, sessizliğin hakim olduğu bahçede ve gözlerden uzak plajda huzurlu bir tatil geçirebilir.

Her şey dahil konseptiyle hizmet veren Rixos Premium Göcek; restoran ve barları, dünya standartlarındaki eğlence ayrıcalıkları, geniş bir yelpazeye yayılan yemek seçenekleri ve 
wellness, spor aktiviteleriyle eşsiz bir tatil deneyimi sunuyor. Yarışseverleri de her yıl düzenlenen Rixos Sailing Cup yat yarışları ile buluşturuyoruz.

Her gün iki defa misafirlerimizi tekne ile Göcek 12 adalara götürüyor ve bu muhteşem adaları Rixos Premium Göcek ayrıcalıkları ile deneyimlemelerini ve bu bölgeyi daha fazla tanımalarını sağlıyoruz.

Rixos Göcek, bölgenin nabzını tutarak her yıl heyecanlı bir “Sailing Cup” a ev sahipliği yapıyor. Bize bu organizasyon ile ilgili bilgi verir misiniz?

5 yıl önce, “Rixos Sailing Cup” ile hayatında hiç fırsat bulamamış, cesaret edememiş veya aklına bile getirmemiş herkesi yelken heyecanına davet ettik ve “Dostluk Kazansın!” dedik.

Türkiye Yelken Federasyonu, Göcek Yelken Kulübü ve hakem komiteleri ile birlikte belirlediğimiz, Rixos’un X’inden yola çıkan zorlu bir yarış parkuru ile dünyada bir ilki gerçekleştirdik. Beklediğimizden yüksek bir katılım ile hem misafirlerimizi mutlu ettik hem de yelken dünyasında Rixos farkıyla hazırlanan rekabetçi ama aynı zamanda çok eğlenceli bir organizasyona imza attık.

İlk yarışlardan sonra da yarışları geleneksel hale getirmemiz ve her yıl yapmamız konusunda bir karar aldık. Kesintisiz olarak 5 yıldır başarı ile sürdürdüğümüz bu organizasyonu 2021 yılı takvimine de aldık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here