Hermes Speedster

0
153

Hızlı ve Gösterişli

Hermes Speedster, Seven Seas Yachts tarafından tasarlanmış bir estetik ve performans harikası. 1959 model Porsche 356’yı ve 30’ların centilmen görünümlü sürat teknelerini anımsatan özelliklere sahip olan tekne; temiz ve klasik çizgileri ile diğerlerinden ayrılıyor.

İngiltere merkezli Seven Seas Yachts 2011 yılında kuruldu. Hermes Speedster’ın geliştirilmesine 2015 yılında başlanırken, 2017 yılında modelin üretimine geçildi. Tekne 2018 yılında HISWA tarafından ”Yılın Teknesi” olarak ödüllendirildi.

Her bir Hermes Speedster, iç mekandan koltuklara, direksiyondan hoparlörlere ve düğmelere kadar ayrıntılara özen gösterilerek özel olarak tasarlanıyor ve elde üretiliyor. Kapanır tavan sayesinde hava şartları iyi olmasa bile teknenin keyfini çıkarmak mümkün. Bu tasarım, tekneyi daha soğuk iklimler için de ideal kılıyor. Ayrıca Hermes, 5 kişilik yolcu kapasitesine sahip.

Teknenin donanımı şaşırtıcı performans özellikleri ile bilenen, patentli Amfihull sistemi tarafından sağlanıyor. Hermes, rakiplerinden daha hızlı olmasına rağmen benzer büyüklükteki teknelere göre daha küçük motorların kullanılmasına izin veren çok düşük bir sürtünme direncine sahip. 72 derecelik dik bir giriş açısına sahip olan Hermes dalgaları kolaylıkla kesiyor, bu da gövdenin geri kalanıyla birlikte çarpma olmadan çok yumuşak bir sürüş sağlıyor.

Ayrıca tekne, 2 ile 2,8 derece arasındaki tüm seyir hızlarında düşük trim açılarını koruyor. Diğer motorlu teknelerin aksine, Hermes Speedster’ın kalkışa geçerken koruması gereken belirli bir hız yok. Bunun yerine hız arttıkça yavaş yavaş sudan çıkıyor ve her hızda yatay pozisyonunu muhafaza ediyor.

Hermes Speedster, yumuşak bir sürüş sağlar ve bu da 5 deniz milinden teknenin maksimum hızına kadar herhangi bir hızda rahatlıkla seyredilebileceği anlamına geliyor. Tekne ayrıca son derece düşük ağırlık merkezi nedeniyle muazzam stabiliteye sahip. Hermes seyir halindeyken de, dinlenirken de oldukça dengelidir. Hermes Speedster 0,5L/Mile veya 8MPG’lik ortalama tüketimi ile “Dünyanın en verimli üretim teknesi” ünvanını taşıyor.

Kavisli hatlar Hermes Speedster’in tasarımına dinamik bir hareket ve benzersiz bir karakter katıyor. Tasarım lüks, verimlilik, stil ve konforu başarıyla bir araya getirirken koleksiyonerler için eşsiz bir parça olma özelliğini taşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here