Geberit Türkiye

0
578

2002 yılından bu yana Türkiye’de sektörun nabzını tutan Geberit`in  Türkiye Genel Müdürü Ufuk Algıer ile markanın sektördeki duruşunu, yenilikleri ve önceliklerini konuştuk.

Geberit sektörde her zaman yenilikçi duruşu ve çarpıcı tasarımları ile dikkat çekiyor. 2021 yılı ile beraber Geberit’te tasarım anlamında ne gibi yenilikler göreceğiz?

Geberit Türkiye olarak 2021 yılı içinde de mevcut ürünlerimizin yanında, vitrifiye ürünleri ve banyo mobilyaları ile yılsonu hedeflerimize ulaşmak için sürdürülebilir bir şekilde çalışacağız. Öte yandan fonksiyonel tasarımı ve ileri mühendisliği odak noktamıza alarak pazarın boşluklarını ve tüketicilerimizin beklentilerini son derece iyi analiz ediyoruz. AR-GE süreçlerimizi global trendlerin takibiyle şekillendiriyor ve bu alana her büyük kuruluşun yapması gerektiği gibi ciddi oranlarda yatırım yapıyoruz. Rekabette ön plana çıkmanın temel koşulunun teknolojinin etkin bir biçimde kullanımı olduğunun farkındayız. Bu noktada boru ve gömme rezervuarlara ek olarak bu yılın başından itibaren banyo gurubuna yönelik vitrifiye ürünlerimizle uzmanlığımızı duvarın önüne taşıdık. Duvar arkası çözümlerde zaten Geberit imzasının güvenirliliğini ve kalitesini bilen kullanıcımız, yeni ürün gruplarımız olan banyo koleksiyonumuza da güvenerek bizimle olmayı sürdürdü. Tüketicilerimize kaliteli, uzun soluklu garanti ile arkasında durduğumuz ürünler sunduğumuz için müşteri kaybından ziyade kemikleşmiş, sadık bir kitleye sahip oluyoruz.

Pandemi pek çok sektörde değişimi ve gelişimi zorunlu kıldı. Geberit’te içinde bulunduğumuz durumu hedef alan yeni ürün tasarımları var mı?

İçinde bulunduğumuz sağlık temelli bu süreç ekonomileri etkilediği gibi sosyal hayatımızda da belli değişiklikler doğurdu. Artan hijyen hassasiyeti her yerde olduğu gibi su ile en çok temas edilen banyolarda da kullanıcılar açısından bir değişim arayışını beraberinde getirdi ve sonucunda fotoselli teknolojiler büyük ilgi gördü. Az önce de ifade ettiğim gibi günümüzde hijyen hassasiyeti kırmızı kodla yönetiliyor. Bu farkındalık tamamen kanalsız olarak tasarlanan Geberit Rimfree® klozetler, bakterilerin birikebileceği, kokuların gelişebileceği, temizlik esnasında ulaşılması zor olan kanalları barındırmayan teknolojisiyle banyolar için en hijyenik çözümü sunuyor. Geberit Rimfree klozetleri yıkama kanalının olmaması sebebiyle daha az kimyasal ve su kullanarak hem ekolojik hem de temizliği kolay olduğu için su tasarrufu sağlamasıyla da tercih ediliyor. Öte yandan yeni ürünümüz Rimfree haricinde bu süreçte ön plana çıkan pek çok ürünümüz oldu. Geberit ürünlerinden bu fonksiyonelliği yakalamanızı sağlayan AquaClean Mera akıllı klozet, CleanLine duş kanalı, Brenta fotoselli batarya ve Sigma70 kumanda kapağı şık, inovatif yönü güçlü ürünler olarak karşımıza çıkıyor.

Küresel ısınmanın su kaynaklarına olan olumsuz etkisi son yıllarda gündemimizde olan konulardan biri… Peki, Geberit su tüketimini azaltmak adına ne gibi adımlar atıyor?

Artık hepimiz biliyoruz ki küresel ısınma dünyamızın en önemli gündem maddesi. Bu konuda hem bireylere hem de kurumlara önemli işler düştüğüne inanıyoruz. Geberit olarak iş modellerimizi her daim güçlendirerek insan, gezegen ve tüm paydaşlarımız için katma değer sağlamaya odaklanıyoruz. Eko-verimlilik çatısı altında CO emisyonlarında 2023’e kadar her sene yüzde 5 oranında iyileşme sağlamak için çalışıyoruz. Çünkü doğal kaynakları optimum kullanarak, gelecek kuşakların ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için herkesin daha az su tüketmesi ve çevreye duyarlı olması şart. Bu farkındalıkla Geberit olarak kuruluşumuzdan buyana geliştirdiğimiz ürünlerle ekolojik dengeyi korumaya odaklanıyor; 2007’den bu yana uyguladığımız eko-tasarım ilkeleriyle de sektördeki standartları değiştiriyoruz. Geliştirdiğimiz çift kademeli yıkama sistemine sahip rezervuarlarımız sayesinde de bugüne kadar 34.6 milyar m3 su tasarrufu sağlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ayrıca Avrupa Su Etiketi (Water Label), Blue Angel ve Water Rating Label belgelerine sahibiz.

Firmaniz teknolojiden faydalanarak geliştirdiği sistemler sayesinde zorlu alanlarda pratik çözümler sunuyor. Bize Monolith tasarımınızdan söz eder misiniz?

Dokunmatik tuşlarla deşarj-yıkama aktivasyonu, modüle entegre edilmiş koku alma ünitesi ve LED ışık özelliğine sahip Monolith Plus, hem yeni inşaatlarda hem de renovasyonlarda kullanıcısına büyük avantaj sağlıyor. Montajı esnasında banyoda yapısal bir değişiklik gerektirmeden duvara kolayca monte edilen modül, 101 ve 114 cm’den oluşan 2 farklı yükseklikteki modele sahipken asma ve yere oturan klozetler ile Geberit AquaClean Akıllı Klozet‘e de uyum sağlıyor.

Ayrıca Geberit olarak hem duvar önüne hem de duvar arkasına hizmet verebilen tek marka olarak 2020 yılı başında tüketicilerimizi 3 farklı banyo serisi ile buluşturduk. Organik forma sahip lavaboları, neme dayanıklı ahşap mobilyaları ve camın heyecan verici görünümü ile ön plana çıkan Geberit Citterio, banyolarda minimal ve cesur bir dekorasyona imza atıyor.  Geberit iCon banyo serisi;  açık ve modern tasarımlı geniş bir vitrifiye ve banyo mobilyası yelpazesi sunarken küçük banyolara mükemmel şekilde uyarlanabilen küçük lavabolar, köşe çözümleri, banyo mobilyaları, aynalar içeriyor. Geberit Smyle banyo serisi ise büyük ve küçük banyoların istenilen ölçüde kombinlenebilmesine olanak tanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here