Geberit ile Temiz Bir Gelecek

0
78

Geberit Türkiye Genel Müdürü Ufuk Algıer “Temiz bir gelecek adına suya yön veriyoruz”

Sıhhi tesisat ve vitrifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’daki hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri Geberit, 30 senedir çevresel sürdürülebilirlik bilinciyle hareket ediyor. İş modellerini sürekli güncelleyerek, üretimde doğaya saygılı olurken ekolojik ve sosyal sorumlulukları gözetme felsefesiyle farklı strateji ve ürünler geliştirdiklerini belirten Geberit Türkiye Genel Müdürü Ufuk Algıer, Ar-Ge çalışmalarını temiz bir gelecek adına ileri teknolojiye sahip ürünler geliştirmek için yürüttüklerini söyledi. 

Altısı denizaşırı ülkelerde olmak üzere toplam 29 üretim tesisine sahip olan Geberit’in tüm tesislerinde ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi bulunuyor. Ayrıca Çevresel Ürün Beyanları (EPD) sağlayan ve birçoğu BREEAM veya LEED sertifikasına sahip olan geniş ürün yelpazesi ile Geberit, yeşil bina projeleri için önemli bir ortak. 

Geberit’in eko-verimlilik kapsamında CO2 emisyonlarında her sene yüzde 5 oranında iyileşme sağlamak için çalışmalar yaptığını aktaran Algıer, “Geberit’in geniş ürün gamında yer alan her ürün, doğaya saygı çerçevesinde tüketicilerle buluşuyor. Eko-tasarım ilkesiyle sektördeki saygınlığını kanıtlayan Geberit, Avrupa Su Etiketi (European Water Label), Blue Angel ve Water Rating Label belgeleriyle de doğa dostu bir kuruluş olduğunu gösteriyor” dedi.

Hijyen ve tasarrufun hayatın önemli bir parçası haline geldiği günümüzde Geberit’in geliştirdiği ürünler, çevre dostu tasarım ilkeleriyle uyum sağlıyor. Yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda bir inovasyon harikası olarak ortaya çıkan Rimfree kanalsız klozetler, kullanıcıya sunduğu avantajlarla sektördeki standartları değiştiriyor. Tamamen kanalsız olarak üretilen Rimfree, bakterilerin ve istenmeyen kokuların oluşmasına neden olan kanalları ortadan kaldırarak hijyen açısından ideal bir çözüm sunuyor. Geberit’in geliştirdiği çevre dostu ürünlerden çift kademeli yıkama özellikli rezervuarlar da bugüne kadar sağladığı 34.620 milyon metreküp su tasarrufuyla ekolojik dengeyi koruyor.

Geberit fotoselli bataryalarla fazla su tüketimi engelleniyor

Yüzey temasını sıfırlayan ve fazla su kullanımının önüne geçen Geberit fotoselli bataryalar, çevresel sürdürülebilirlik konusunda öne çıkıyor. Ayrıca fotoselli, entegre deşarj kontrollü ve susuz çalışma özellikleriyle beğeni kazanan Geberit Preda pisuvar sistemi yalnızca 0,5 litre su tüketimiyle kullanıcısına optimum yıkama imkanı sunuyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here