Dreamboule – Mücevher Sihirle Buluşuyor

0
702

Mücevher sahnesinde ilk kez saatçilik ile lüks mücevherat arasında ustaca yorumlanmış bir sentez gelişiyor. Dreamboule’nin hayali olan bu konseptin kusursuz teknik ile gerçekleştirmesi yoğun çalışma ile geçen 4 senenin sonunda mümkün oldu. Bu özverili çalışma sonucunda Dreamboule, bir saatçinin deneyimi ve hassasiyetiyle zenginleştirilmiş değerli, gösterişli ve çarpıcı bir yüzük koleksiyonunu hayata geçirdi.

Her yüzüğün kendine ait bir teması var ve bu tema doğrultusunda seçilen malzemeler safir kristal bir kabaşon içerisine yerleştiriliyor. Bu safir kristal cam, içerideki manzarayı ve değerli taşları büyütürken diğer yandan vurgulayıp koruyor. Bu son derece dayanıklı kabaşonu diğer camlardan ayıran çizilmemesi ve yansımayı önlemesi.

Kabaşonun içinde, 4 yıllık bir araştırma ile geliştirilen bir sıvı formül olan Dream Solution var. Bu gizli formül, yüzüğün temasını oluşturan hayallerin, duyguların ve anıların ağır çekimde akışını sağlamak için özel bir yoğunluğa sahip. Dream Solution aynı zamanda yüzükte yer alan objeleri ve değerli taşları zamanın yıpranmasına karşı koruyabiliyor.

Yüzüklerin içerisindeki objelerin temelini oluşturmak üzere değerli bir taş seçiliyor ve işleniyor. Temalar Milano’daki Atelier Dreamboule’da hayal edilip tasarlanıyor. Daha sonra tüm detaylar, yüksek mücevher kreasyonlarındaki mükemmel işçiliğiyle ünlü İtalyan kuyumculuk bölgesi Valenza’daki zanaat laboratuarlarında üretiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here