CATHEDRALE RESTAURANT

0
2123
Cathedrale restaurant at the Moxy Hotel at 112 East 11th St. East Village, Manhattan NY - photo by Stefano Giovannini

 

NEW YORK’TA AKDENİZ LEZZETLERİ

Manhattan East Village’de Tao Grup tarafından Ralph Scamardella işbirliği ile açılan Cathedrale Restaurant Fransız- Akdeniz mutfağını New York’a taşıyor. Mutfakta yönetici şef olarak daha önce ünlü Gotham Grill ve Bar’da çalışmış Jason Hall bulunuyor. Restoran ana salon, açık mutfak, bar, partiler ve toplantılar için özel bir alan ve terastan oluşuyor.

 

Restoranın tasarımını Rockwell grup üstlenmiş. Tasarımda East Village’nin tarihi dokusuna göndermeler yapılıyor. Mimaride 1971 yılına kadar aktif olan, efsanevi rockçuların sahne aldığı ve Rock’n’roll Kilisesi olarak adlandırılan Fillmore East’in ikonik yapısından ilham alınmış. Tasarımları İtalyan mimar Edoardo Tresoldi gerçekleştirmiş. Ana salondaki üç katlı tavan ve tavana asılı duran, sanatçının tel örgülerle bezediği 19 metrelik ‘Cennete Uçan Kuşlar’ heykeli

oldukça çarpıcı görünüyor. Duvarları çevreleyen vintage rock’n’roll posterleri ve neon tabelalarla süslenmiş özel yemek odası

yine Fillmore East’e göz kırpıyor. Fransız restoranlarında görmeye alışık olmadığımız açık bir mutfak

bulunduran mekan, yine mutfaktaki vintage bakır aksamlarla şık detaylar sunuyor. 58 kişi kapasiteli açık hava yemek terası, açılabilir bir çatı ve alanı dekore eden yeşilliklerle tamamlanmış.

Zarif ama aynı zamanda dramatik ögelerin olduğu bu restorandaki deneyimi tamamlamak için bir tavsiye: Paris Brasserie Lazere’nden esinlenerek havyar ve krema ile zenginleşen patates cipsli omleti denemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here