Bugatti Baby

0
1334

Yeni Jenerasyon İçin Bugatti Bebeği

Bugatti’nin 110. yıldönümünü kutlamak için Bugatti ailesinin en küçük üyesini tanıtıyoruz: Baby II. Ettore’nin şaheserine modern dokunuşlarla atıfta bulunan Baby II, tıpkı orijinali gibi oldukça sınırlı sayıda tam 500 adet üretilecek. Selefinden yaklaşık 100 yıl sonra çıkacak olan Baby II, en son teknoloji ile ve Bugatti’nin araba mirasına son derece saygılı olarak yapıldı. Yeni model, 1924 yılında Lyon’da gerçekleşen Fransa Grand Prix’i için üretilen orijinal Type 35 modelinin son derece detaylı dijital taramasının yardımı ile elde üretilmekte.

Bebeğin doğuşu

1926 yılında Ettore ve oğlu Jean, Ettore’nin en küçük oğlu Roland’a 4. yaş günü için yarı boyutta bir Type 35 üretmeye karar vermişlerdi. Her ne kadar bu hediyenin tek seferlik bir ayrıntı olarak kalması planlanmışsa da nihayetinde resmi bir Bugatti arabasına dönüştü. Molsheim’i ziyaret eden müşterilerin geri bildirimi o kadar pozitifti ki araç üretime geçti ve 1927 ila 1936 yılları arasında satıldı. Bugatti “Bebek” modeli doğmuştu.

Bugatti Type 35’in dörtte üçü boyutunda olan Baby, hem yetişkinler hem de çocuklar için iki farklı sürüş moduna sahip. Daha da hızlı gitmek isteyen hız sevdalıları için ise gücü 10 kW’a kadar arttıran “Hız Anahtarı” opsiyonu mevcut. Bugatti Baby, batarya gücüyle çalışan elektrikli arka itişli motora, değiştirilebilir lityum-iyon bataryalarına, limitli kaymalı diferansiyele ve rejeneratif frenleme sistemine sahip.

Bu en küçük Bugatti modeli, büyük kardeşleri ile pek çok ortak noktaya da sahip. “Macaron” olarak bilinen ünlü Bugatti logosu, gururlu bir şekilde Bugatti Baby’nin kaputunda arzı endam etmekte. Tıpkı Chiron’daki gibi 50 gram saf gümüşten üretilmiş. Bu sınırlı serinin her bir aracı üretim rakamını temsil eden bir plakaya ve 2019’da sipariş verilen bütün Bugatti marka araçlarda da yer alan 110. yıldönümü plakasına sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here