ASORTİE MOBİLYA

0
907

BUGÜNÜN LÜKSÜ GELECEĞİN ANTİKALARI

İstanbul, Dubai, Sırbistan ve Ukrayna’da bulunan kendi mağazalarından Dünya’nın 54 farklı ülkesine mobilya ihracatı yapan Asortie Mobilya’nın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı  genç iş adamı Murat ERAT; mobilya ve dekorasyon üzerine fikirlerini Rixos Magazine ile paylaştı.

Klasik Mobilya Zirve Dönemini Yaşıyor

İnsanlar yaşam alanlarını dekore ederken farklı değişkenlere dikkat ediyor. Fakat bunların en baskın olanları lüks, zarafet ve konfor olarak öne çıkıyor. Toplumda doğru olmayan bir algı ile insanların lüks mekan oluşturma çabasında tercih ettiği klasik mobilyaların belli bir yaşın üzerine hitap ettiği gibi gerçekle bağdaşmayan bir algı var. Fakat son yıllarda özellikle gençler arasında çok fazla tercih edilen mobilya modelleri arasına girdi. Özellikle insanların daha lüks ve daha konforlu mekanlarda yaşama arzusu, onları klasik mobilya mağazalarına yönlendirdi. Sadece ev dekorasyonundan değil, otellerde, restoranlarda hatta hastanelerde dahi klasik ve lüks dekorasyonun etkisini görmek mümkün.

Bizim Tasarımlarımız Kalıba Sığmaz

Aslında biz mobilyalarımızı klasik, modern, artdeco ve avangarde gibi gruplara ayırmıyoruz. Bizim için en iyi mobilya, rahat, konfor ve şıklık için tasarlanmış yaşanılabilir mobilyadır. Tasarımcılarımız, ürünleri dizayn ederken önceden şekillenmiş kalıpları değil, müşterilerimizin mekanları için düşündüğü hayalleri çiziyorlar. 57 yıllık bir geçmişe sahip olmakta bunun çok büyük bir payı olduğunu ve sorumlu olduğumuzu düşünüyoruz. Çünkü biz sadece mobilya değil, geleceğin antikalarını üretiyoruz.

Kendini Özel Hissedenlere Özel Tasarımlar & Projeler

Asortie Mobilya atölyelerinde ürettiğimiz her bir ürün bizim için yeni doğmuş bir bebek gibi. El emeği ve uzun uğraşlar sonucu elde edilen butik tasarımlar, sadece onlar için üretilmiş nadide bir sanat eseri gibidir. Hiçbir ürünümüzde polyester, poliüretan gibi fabrikasyon oyma motifleri kullanmıyoruz. Tüm motif ve desenlerimiz oyma ustalarımızın ellerinde uzun uğraşlar ve alın teri ile şekilleniyor. Ahşap üzerindeki pentürleri yapan nakkaşlar ahşabı adeta bir dantela gibi işliyor. Tüm bu uğraşlar bugünün lüksünü, geleceğin antikalarını üretmek için.

Ana faaliyet konumuz mobilya üretimi olsa da, dekorasyon adına ne varsa hepsinde müşterilerimize hizmet veriyoruz. Ev ve ofis gibi mekanların yanında, otel, hastane, restoran, villa, köşk, yalı gibi projelerde yaptığımız titiz çalışmalar bizim en büyük referansımız oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here