Akıllı, Sezgisel ve Çevreci

0
75

Bentley Flying Spur, Bentley’in elektrikli araçlara geçiş serüveninde Bentayga’dan sonra ikinci araç olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Elektrikli araçlar günümüzün en çok konuşulan konularından olsa da, Bentley’nin Flying Spur’u tam olarak bu sınıfa ait değil. Araç, 2026 yılında tüm serilerini hibrit olarak üretmeyi amaçlayan Bentley için hedefe giden yolda atılan bir adım niteliğinde.  

Bentley’in hibrit ürün yelpazesi, hibrit’e geçişte lüks veya performanstan ödün verilmeyeceğini Flying Spur Hybrid ile bir kez daha kanıtlıyor. İçten yanmalı motor ile elektrik motoru arasındaki mükemmel uyumu sağlamak için yenilikçi bir güç aktarma organı kullanan Bentley, her türlü sürüş modunda koşulsuz rahatlık sunuyor.  Ön çamurlukta yer alan bir “hibrit” rozeti, dörtlü oval egzoz boruları ve sol arka çamurlukta yer alan kapalı şarj noktası Flying Spur Hybrid`in dış tasarımındaki dikkat çeken farklılıklar arasında.


Yeni motor, 2,9 litrelik V6 benzinli motoru gelişmiş bir elektrik motoruyla birleştirerek toplam 536 bhp ve 750 Nm tork sağlıyor. Flying Spur, tamamen yakıtla dolu olduğunda 700 km’den fazla yol kat edebiliyor ve bu vasfı ile şimdiye kadar üretilen en verimli Bentley olma özelliğini taşıyor. 14,1 kWh lityum iyon pil ile çalışan e-motor iki buçuk saat gibi kısa bir sürede şarj edilebiliyor. 


Kombine güç aktarma sistemi sayesinde Flying Spur Hybrid 0-100 km/sa hızlanmasını 4.5 saniyede tamamlıyor. Aracın maksimum sürati ise 285 km/sa. Zahmetsiz performans ile bilinen özgün Bentley karakteri korunurken, yeni güç aktarma sistemi ile yakıt tüketiminde önemli bir azalma sağlanıyor. 


Kabin içinde, otomatik Start-Stop anahtarının yerini üç farklı sürüş modu alıyor: EV Drive, Hybrid Mode ve Hold Mode. Bu seçimler ile sürücü yolculuk sırasında pil kullanımını yönetebiliyor. EV Sürüş modu, araç açılır açılmaz devreye giriyor ve elektrikli sürüş deneyimini en üst düzeye çıkarıyor. Menzil, pil seviyesi ve şarj bilgileri gibi detaylar panel üzerinde yer alırken diğer bilgiler merkezde konumlanan ekran sunuluyor. 

Flying Spur Hybrid sürücü ve yolculara özel olarak tasarlanmış, sınıfında lider bir akıllı ekipman portföyüne sahip. Bentley’in sürdürülebilir tasarımı mükemmel işçilik ve zahmetsiz performansla birleştirme yeteneğini sergileyen araç;  heyecan verici, rafine ve tarz sahibi kimliği ile lüks hibrit otomobiller için yeni standartları belirliyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here