Etkinlikler, Spor

Uluslararası Albuquerque Balon Festivali

ULUSLAR ARASI
ALBUQUERQUE
BALON FESTİVALİ


Balon Festivali kelimenin tam anlamıyla benzersiz bir deneyim. Sabah ve akşam balonlarla kaplanan semaların tadını çıkarırken arada geçen sürede de şehirde gerçekleşen diğer aktiviteleri deneyimleyebilirsiniz. Festivalin gerçekleşitiği Ekim ayı boyunca hava, serin geceleri ve ılık gündüzleri ile dağlarda yürüyüş ve bisiklet keyfi için ideal. Ya da golf oynayıp biber kızartma sezonunun nefis kokularının tadını çıkarabilirsiniz.

Ekim ayında dokuz gün boyunca yüzlerce balon Albuquerque Balon Festivali çerçevesinde havalanarak New Mexico göklerini rengarenk boyuyor. Sabahın erken saatlerinde gerçekleşen toplu kalkışla beraber masmavi çöl semalarına yükselen bu zarif devlerin gücü adeta rakipsiz.
Dünyanın dört bir yanındaki balon meraklıları için Albuquerque Balon Festivali muhteşem bir çekim merkezi. Herkesin keyfine göre bir seçenek mevcut. Tuhaf şekilleri ile sıcak hava olduğu kadar mucize de barındıran balonların ateşleri de izleyiciler için büyülü bir gece manzarası sunuyor. Kim olursanız olun Albuquerque Balon Festivali sizi kendine hayran bırakacak ve daha fazlasını isteyeceksiniz.

Uluslararası Albuquerque Balon Festivali, her yaştan çocuklar için de dünyaca ünlü bir cazibe noktası. Otuz yıldan fazladır her Ekim ayının ilk haftası kızaran biber kokularını ve serin sonbahar havasında sessizce süzülen sıcak hava balonlarının sunduğu büyülü, hareketli ve nefis görüntüsünü de beraberinde getiriyor.

Dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerin yolu balonculuğu kutlamak adına Albuquerque’e düşüyor. Bu sene de yüzlerce balon Balon Festivali Parkı’ndan havalanacak. 1972 yılında 13 balonun bir alışveriş merkezinin park alanından havalandığı mütevazi başlangıcından beri Balon Festivali büyüyerek 365 dönümlük özel tasarlanmış Balon Festivali Parkı ile yıl boyu çeşitli etkinliklere sahne olan bir festival halini aldı. Tabi en bilinen etkinlik 700 balonla gerçekleşen ve dünyanın en büyük balonculuk, ABD’nin ise en büyük yıllık etkinliği olma özelliğini taşıyan ve en çok fotoğraflanan etkinlik unvanına da sahip Balon Festivali.

Yan yana konulmuş 54 futbol sahasını gözünüzün önüne getirin. İşte Balon Festivali Parkı’nın 78 dönümlük kalkış alanı o boyutta. Bu maç alanında ise kaybeden takım da yok, tribünler de. Ziyaretçiler parkı gezerek aksiyonun direk içinde yer alıyor.
Her yıl, yüzbinlerce gülümseyen ve göğe bakan yüz New Mexico’nun masmavi semalarını dolduran sıcak hava balonlarının güzelliğini huşu içinde izliyor.

PAYLAŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLARI GÖSTER [0]

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU