Featured, Spor

Kar Oyunları

KAR OYUNLARI


YILIN SONBAHARDAN BERİ BEKLENEN O BEYAZ GÜNLERİ YİNE KAPIMIZDA. BAZI İNSANLAR, DÜŞEN İLK KAR TANESİNİ GÖRÜR GÖRMEZ YÜN ÇORAPLARINI ÇEKİP YUMUŞAK BATTANİYELERİN ALTINA GİRERKEN DİĞERLERİ HAVALARA UÇARAK KARLI RAMPALARA ÇIKMAK İÇİN KAYAK TAKIMLARINI HAZIRLAR. KARDA KAYMAK VEYA SNOWBOARD GİBİ SPORLAR, UZUN ZAMANDIR KIŞ MEVSİMİNİN EN POPÜLER OYUNLARI ARASINDA YER ALIYOR.

Kış döneminde insanlar depresyona girmeye meyilli olsa da temiz havayı; fiziksel aktivite ve parlak güneş ışınları ile birleştiren kar kayağı, bu depresyona iyi bir çözüm! Bembeyaz rampalardan kaymak, eğlenceli olmasının yanında vücudunuzu güçlendiren hatta yaşlanmayı bile önleyen harika bir spor.

Eğer ciddi bir kayakçıysanız ve kendinize yeni hedefler koymayı düşünüyorsanız backcountry kayağı tam size göre! Popülaritesi gittikçe artan bu kayak türünde kayakçıların teleferik kullanmak gibi bir lüksü olmuyor. Her rampayı tırmanmak zorundalar. Doğal arazilerdeki pudra karı, tesislerde yapay karla hazırlanan rampalarda bulmak mümkün değil. Doğal arazide kayan bir kayakçı, pürüzsüz karlı rampanın üzerinden aşağı inerken ilk ve tek kayak izlerini ardında bırakma şansına sahip oluyor. Bu sporda sadece karda kaymanın keyfi değil aynı zamanda en güvenli ve en eğlenceli yolları arayıp bulmanın ayrıcalığı ve heyecanı yaşanıyor. Bu da kayakçıya karlı dağların gizem ve sırlarını öğrenmesine fırsat tanıyor.

Backcountry kayağının yanı sıra kış sporları için tahmin ettiğinizden çok daha fazla alternatif var. Kar uçurtmasından kar atlamasına kadar geniş bir seçenek sunan bu sporlar, eğer gerekli soğukkanlılığa sahipseniz yaşayacağınız en heyecan verici deneyimler olacak. Bu yeni kış sporlarıyla sıradan kar kayağı ve snowboard aktivitelerinin çok ötesinde, adrenalininizi tavan yaptıracak sporlarla vakit geçirebilirsiniz.

Karda kaymayı veya snowboard yapmayı çok sevmiyor da olabilirsiniz. Üzülmeyin. Tam size göre bir kış sporu var! Kar raketi yürüyüşü, kar üzerinde dibe çökmeden uzun yürüyüşler yapmaktan ibaret. Özel olarak tasarlanmış ayakkabılarla yapılan bu yürüyüşler, bir yandan ruhunuzu dinlendirirken bir yandan da vücudunuzun güzelce çalışmasını sağlıyor.

Güneşin ilk ışıklarıyla uyanıp arabayla yapılan birkaç saatlik yolculuğun ardından gününüzü buz gibi bir havada geçirmek ilk etapta pek cazip gelmeyebilir. Eğer güzel bir destinasyon seçer, kaymayı seven arkadaşlarınızı yanınıza alır, güzel bir öğle yemeği ve sıcak çayla dolu termosunuzu da çantanıza atıp yola çikarsanız harika bir günün sizi beklediğine inanabilirsiniz.

Kış sporları için güzel bir destinasyon seçmek, doğal olarak karlı ve dağlık bir bölgeyle başlıyor. Zengin bir kayak geçmişi ve kültürünün yanına güzel otelleri de eklerseniz favori beyaz dağınızı bulabilirsiniz. Bu, bulunduğunuz şehre en yakın dağa veya başka bir ülkeye gitmenin iyi bir bahanesi de olabilir. İsviçre Alpleri gibi en popüler karla kaplı zirvelerden tutun da Rusya’daki Krasnaya Polyana Sochi gibi yeni gözde yerlerin de olduğu geniş bir liste sizi bekliyor. Seçiminiz neresi olursa olsun karla kaplı beyaz dağınızı seçtiğinizde kalbinizi hızla çarptıracak günler sizi bekliyor!

PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU