Motor

Riva 110 Flybridge

RIVA 110
FLYBRIDGE

Denizlerin Yeni Hakimi

Riva Yacht’ın teknolojiyi kreatif bakış açısıyla harmanladığı en yeni modeli, bu sonbaharda suya indirilmeye hazırlanıyor.

1842 yılında Pietro Riva tarafından kurulan Riva Yacht, bugüne dek zamansız tasarımlara imza attı. Kuruluşundan 120 yıl sonra, lüks ahşap sürat tekneleri üretmeye başlayan marka, bu sayede adını daha geniş kitlelere duyurdu dersek pek de yanlış olmaz. Hatta, Riva Tritone modelinden esinlenerek tasarlanan Riva Aquarama, çarpıcı dizaynıyla denizlerin Ferrarisi olarak anılmaya başladığında Riva Yacht’ın şöhreti daha da arttı.

Deniz ve yat tutkunlarının yakından tanıdığı bu iddialı marka, bu kez önceki modellerine göre çok daha çarpıcı bir yatla buluşturuyor bizleri. Denizlerin yeni hakimi olarak tanıtılan Riva Yacht 110 Flybridge, bünyesinde barındırdığı bir dizi özellik sayesinde denizden kopamayanları bir kez daha etkileyecek.

2017 sonbaharında suya indirilmesi planlanan Riva 110, Ferretti Group’un Officina Italiana Design ve Feretti ekibi ile yaptığı işbirliğinin eseri. 34,5 metre uzunluğundaki yat, dört misafir kamarasına sahip. İkiz 2601 beygirlik MTU 16V 2000 M94 motorla güçlendirilen yatın maksimum hızı 26 knot’a çıkıyor. Teknik donanımında bulunan fin dengeleyici sistem sayesinde Riva 110, hem seyir sırasında hem de demirliyken konuklarına üst düzey konfor sunuyor.

Teknenin büyük camlarla daha gösterişli bir kimliğe büründürülen şık tasarımı, hem doğal ışığın iç mekanda yayılmasını hem de kesintisiz deniz manzarasının misafirlerle buluşmasını sağlıyor. Riva 110’un güneşlenme güvertesindeki kıvrımlı paneller de sosyalleşme alanlarının çok daha geniş ve ferah bir yapıya kavuşmasını sağlıyor.

Yatın ön güvertesine yerleştirilen oturma grubu ve havuz, keyifli dakikalar geçirmenizi sağlarken güvertenin kıçındaki güneşlenme alanı, seyir halindeyken güneşin tadını doyasıya çıkarmaya elverişli görünüyor. Ana güvertedeki kaptan köşkü aynı zamanda salona açılabiliyor. Burada yerden tavana uzanan pencereler, ferah ve aydınlık bir ambiyans oluşturuyor. Ana kamara ve misafir kamaraları ise alt güverteye yerleştirilmiş. Bu bölüm, 5 kişilik mürettebatın konaklaması için bir kamaraya daha ev sahipliği yapıyor.

Riva 110’un en önemli özelliği teknolojisi… Teknede su hattının altına inebilen bir kıç platformu oluşturan mühendisler, bu sayede hem kolay bir biçimde denize girmeyi hem de servis botuna binmeyi mümkün hale getirmişler. Ferretti Group’un patent sürecinde olan bu sistem, yaklaşık 6 metrelik Williams Dieseljet servis botu ve bir jet ski taşıyabilen garajın kapağı olarak da kullanılıyor.

PAYLAŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLARI GÖSTER [0]

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU