Featured, Motor

Maserati Levante

MASERATI
LEVANTE

SUV’da
İTALYAN ETKİSİ

Bir anda sakin bir esintiden kuvvetli bir fırtınaya dönüşebilen sıcak Akdeniz rüzgarından ilham alan Levante, adıyla Maserati’nin ilk SUV aracının karakterini yansıtıyor. Maserati Levante, markanın tarihinde bir dönüm noktası.

 

Özel olarak Maserati tarafından tasarlanan Levante, büyük araba platformunda yeni bir devir açıyor. Yolda eşsiz bir sürüş ve arazide rekabetçi bir tavır sunacak şekilde geliştirilen şasesi, günlük konfor ve kullanışlılığı da beraberinde getiriyor. Premium İtalyan SUV, üç temel üzerinde tasarlanmış: Tasarım, Ayrıcalık ve Performans. Levante, SUV dünyasındaki bu üç önemli ögenin en iyi şekilde bir araya gelmesini temsil ediyor.

Farklı ve çekici tasarımı, İtalyan tarzının estetik elementlerini öne çıkarıyor. Tasarımıyla SUV dünyasına yeni bir konsept getiren Levante, coupé modelinin hatlarıyla geniş araba konseptini birleştirerek kendi segmentindeki en yüksek aerodinamik verimliliği sunuyor.

Ayrıcalığı, standart donanım olan hava süspansiyonu ve Q4 AWD sistemi gibi teknik özelliklerinden geliyor. Bunun yanında “Spor ve Lüks” olmak üzere son teknoloji donanımları içeren iki ayrı paket sunan Levante, kişiselleştirme ayrıcalığını da üst seviyelere çıkarıyor. Ortaya çıkan sonuç, Maserati markasına yakışır benzersiz bir sürüş deneyimi oluyor.

SUV segmentinde en çok aranan özellikler olan kuvvetli arazi sürüşü ve bütün Maserati otomobillerine özgü güçlü yol tutuşu, Levante’de de bulunuyor. Çoğunlukla hafif materyaller kullanılması, ideal yarı yarıya ağırlık dağılımı ve ağırlık merkezi olarak sınıfının en düşüğü olması gibi performans odaklı özellikleriyle spor araba severlerin ilgisini çekiyor. Bu özellikleriyle lüks SUV, sınıfında benzersiz bir çeviklik sunuyor.

Levante, güvenlik ve rahatlık opsiyonlarından yepyeni Human Machine arayüzüne ve özel bagaj taşıma çözümlerine kadar Maserati serisine pek çok yeniliği de beraberinde getiriyor. Seçilebilecek ilave ekipmanlar ise her zamankinden çok daha geniş ve kusursuz. Maserati’nin yüz yılı aşkın zanaatkarlık geçmişi ve gelişmiş teknolojisi, en ince ayrıntıya kadar üstün bir kaliteyi garantiliyor.

Uzaktan bile Levante’nin bir Maserati olduğunu fark etmemek imkansız. Arka şasenin güçlü görünümü, araca özel ve çekici bir İtalyan stili veriyor. Gösterişli ızgarası, hayranlık uyandıran Alfieri konseptinden ilham alıyor ve bundan sonra bütün Maserati arabalarının başlıca özelliği olacağa benziyor.

Bu iç bükey ızgara, Tipo 60 Birdcage gibi tarihi Maserati modellerine bir saygı duruşunda bulunmayı da ihmal etmiyor. Ön kanatların akıcı çizgisi, Levante’nin hatlarını daha da belirginleştirerek motor bölmesinin kapağını da öne çıkarıyor ve ön farların çerçevesinde sona eriyor. Bi-Xenon ve LED teknolojisine sahip son derece kullanışlı olan ön farlar, ızgaranın tam ortasında bulunan Maserati’nin meşhur üç dişli mızrağına yakınlaştırılmış.

Beş metre uzunluğundaki Levante, sınıfının en uzun arabası ve üç metrelik dingil mesafesi ise en büyük rakiplerinden 6-10 cm kadar daha uzun. Sonuç olarak Levante, sınıfının en geniş ve ferah arabası olmasının yanında lüks SUV segmentindeki en spor ve en zarif tasarımıyla da göz dolduruyor.

PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU