Mimari

Maison Du Soleil

MAISON DU SOLEIL
BCBG’nin Kurucusu Max Azria’nın
$85 Milyonluk Evi Kendisi Kadar Zevkli

Efsanevi moda tasarımcısı ve kadın giyim markası BCBG’nin kurucusu Max Azira, Los Angeles’taki evini 88 milyon dolara satışa koydu. Wall Street Journal’ın kamu kayıtlarına dayanarak yaptığı habere göre Azria ve eşi evi 2005 yılında satın aldıktan sonra 30 milyon dolarlık renovasyon harcaması yaptı.

Los Angeles’ın en muhteşem gayrimenkullerinden biri olan Maison Du Soleil, Platinum Üçgeni’nin en şahane konumlarından biri olan pitoresk Holmby Tepeleri’nindeki yaklaşık bir buçuk hektarlık arazide yer almakta. Kaliforniyalı klasik mimar Paul Williams tarafından 1930lu yıllarda tasarlanan bu altmış odalı ikonik malikane, klasik mimariyi modern tasarımla usta bir biçimde buluşturuyor.


Yaklaşık 3000 metrekarelik bu dillere destan yerleşke 17 yatak, 22 banyo ve çeşitli imkanları ile zekâ dolu zevklere hitap etmekte. Bu imkanlar arasında lüks ve sofistike bir hamam ve yaklaşık 500 metrekarelik bir film odası da mevcut. Malikane kubbeli altın varaklı tavana sahip bir odadan 150.000 kristalden oluşan “donmuş şelale” şamdanına kadar pek çok emsalsiz dokunuş barındırıyor.


Mülkün dış kısmı ise bir evden ziyade yazlık mekânı andırmakta. Camlı bir tenis kortu, Fas stili hamam ve spa, sonsuzluk havuzu ve beş ayrı bahçe bulunuyor. Aynı zamanda avlusu ve bağımsız bir şöminesi ile “Fransız bahçesi” de mevcut.


Açık kat planı, ziyaretçilere bu beş büyülü bahçenin nefes kesici manzarasını sunarak iç ve dış yaşamı pürüzsüzce bir araya getiriyor. Boyutu ve görkemine rağmen ev, sıcaklığını ve cazibesini koruyarak samimi aile hayatı için inziva imkanını sunarken büyük çaplı eğlenceler için de alternatif sağlıyor.

PAYLAŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLARI GÖSTER [0]

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU