Editörün Seçimi, Moda

LOUIS VUITTON S/K 2012

[nggallery id=33]

Gösteri; yüzyılın başlarından, yapımı beş ay süren bir buhar treninin Vuitton istasyonuna yani Cour Carree du Louvre sahnesine girmesi ile başladı. Buharlar arasındaki trenin içerisinden çıkan modeler, arkalarında valizlerini taşıyan görevliler ile istasyon etrafında turladılar.

Marc Jacobs, “Her şey tren ile başladı” diyor. “Peki trende nasıl bir çanta taşırdı diye düşündük ve irili ufaklı seyahat çantalarına ve valizlere karar verdik. Sonra da yolculukta ne giyeceğini düşündük.”

Defile, kadınların uzun şapkaları, yüksek belli paltoları, etekleri, pantolonları ve brokar kumaşlar ile romantik zamanlara bir geri dönüş niteliğindeydi. 60’lı yıllarda tren seyahati süslenip şık çantalar taşımak demekti. Fransız moda evi Vuitton kusursuz giyinmiş kadınlar ve son derece gösterişli valizleriyle eskilerin romantik tren yolculuğunu geri getirmeyi başardı.

Sarah Jessica Parker’ın dediği gibi, defile “gelmiş geçmiş en büyük zaferlerden biri. Hem sinema, hem edebiyat, bunların yanında son derece nostaljik ve izleyenlere aslında hiç yaşamadıkları bir geçmişi hatırlatıyor.”

PAYLAŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLARI GÖSTER [0]

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU