Gastro

Kemal Özcan

KEMAL ÖZCAN
Aşçılık mesleğinin ana vatanından,
Bolu’dan dünyaya açılan Pasta Şefi

Aşçılık lisesinden mezun olduktan sonra kariyerinin ilk adımlarını Çırağan Sarayı’nda atan Kemal Özcan, genç yaşta önemli işler başardı. İsviçre’de şeker ve şekerleme üzerine eğitim aldı. Belçika’da Callebaut çikolata okulu ve Paris’te Valrhona modern pastacılık okulunu bitirdi. 21 yaşındayken Ortadoğu’nun en bilinen otellerinden biri olan Umman’daki Al Bustan Palace InterContinental’de Pasta Şef yardımcılığı yaptı. 22 yaşında, restaurant tatlı kategorisinde, Türkiye’nin en iyi pastacısı seçildi.

Ritz Carlton Doha ‘da kendi tatlılarını, Michelin yıldızlı Chef’ler; Chef Denis Depoitre ve Chef Michael Voltaggio menülerine entegre etti. Crowne Plaza, W Hotel Hong Kong, Ritz Carlton Doha, Ritz Carlton Dubai, Grand Hyatt Doha gibi dünyaca ünlü otellerde Pasta şefi olarak çalıştı. Katar Emiri’nin kızının düğün pastasını yapmasının ardından Katar Emiri’nin özel uçuşlarının pasta ve ekmeklerini üretti, Katar Havayolları icin özel çikolatalar yaptı. Time-Out Doha dergisi tarafından en iyi cupcake, en iyi Brunch-Dessert Buffet, en iyi Gurme Pastane dallarında birincilik ödüllerine layık görüldu.

Şefin; yılların verdiği deneyim ve tecrübesiyle, sadece dünyanın belli yerlerinde görebileceğiniz çikolata ve pastaları yerli ürünler kullanarak üreten ve pasta-çikolata alanında harika tatlar sunan markası Kemal Özcan Patisserie, şuan 45 kişilik kadrosuyla otel, restorant ve pastanelere hizmet vermekte. Firma misyon olarak endüstriyel ürünler üreten bir fabrikadan çok bu işi severek yapan alanında uzman ve yaptığı işe heyecanla bağlı bir kadroyla büyük işletmelere çözüm ortaklığı yapmakta.

PAYLAŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLARI GÖSTER [0]

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU