Winch Design’den Özel Boeing Business Jet 1

0
178
737-MAX8 Boeing Business Jet Artwork K66099

Göklerdeki Rüya Evi

Klasik Boeing Business Jet 1 (BBJ-1) kabinin 800 metrekarelik alanını kullanan Winch Design’in son projesinin sahibi, kendisi ve ailesi için geniş özel alanlara sahip olmasının yanında iş misafirlerini de ağırlayabileceği uçan evi ile dünyanın her yerine seyahat edebilmekte.

Bu eşsiz tasarım 19 kişiye kadar yolcu alabilmekte. Ana salon bölgesi, beş kişinin oturabileceği kaldırılabilir bir yemek masasına sahip. Diğer oturma odası daha rahat bir ortama sahip ve barında dört kişiye yer var. Burada da katlanabilir büfeler, misafir ağırlarken esneklik sağlıyor.

Elektrikli cam filmine sahip kayar kapı, ev sahibinin özel bölgesine bulanık bir pencere açmakta. Burada yer alan bir ofis bölgesi hem çalışmak hem de aile ve misafirler için ekstra bir alan sağlıyor. Eğlence seçenekleri ve yumuşak kocaman deri koltuklar rahatlamak için birebir. Salon bölümü aynı zamanda iki adet rahat çift yatağa sahip ve misafirler yatıya kalıyorsa kolaylıkla kurulabiliyorlar.

Gümüş serpilmiş siyah cila, krem rengi deri ile oldukça uyumlu. Egzotik dış malzemeler, elde işlenmiş motifler, sedefli aksesuarlar ve özel seçilmiş sanat eserleri iç mekânı süslüyor. Kuyruktaki kabin, yatak odası ve banyosu ile ana süit görevini görmekte. Burada ayrıca 64 inçlik, duvara monteli bir televizyon da bulunuyor. Bütün detaylar ise dünyanın dört bir yanına seyahat ederken ev ortamını sunmaya odaklı.

BBJ-1 hiç iniş yapmadan 11.000 kilometre civarı mesafeyi saatte yaklaşık 870 kilometre hızla kat etmekte. Özel iç tasarımı ile beraber jetin maliyeti ise yaklaşık 90 milyon dolar.