Moda, Sanat & Sergiler

Volez, Voguez, Voyagez at Grand Palais

VOLEZ, VOGUEZ, VOYAGEZ
at GRAND PALAIS

Grand Palais, 4 Aralık 2015-21 Şubat 2016 tarihleri arasında Louis Vuitton’un “Volez, Voguez, Voyagez-Louis Vuitton” organizasyonuna ev sahipliği yapacak. Kuratörlüğünü Oliver Saillard’ın üstlendiği sergi, Louis Vuitton’un 1854’te başlayan ve günümüze uzanan yolculuğunu, moda evini kurarak markayı günümüze taşıyanların tasvirleri ile anlatıyor.

Grand Palais, 1900 yılında, 48 milyon zirayetçi alan son derece muhteşem bir uluslararası sergiyle eş zamanlı olarak kurulmuş. Yeni yüzyılın dönüm noktası olan bu dönemde, serginin seyahat çantaları ve deri departmanından George Vuitton sorumluymuş. Atlıkarınca şeklindeki sıra dışı Louis Vuitton standı, moda evinin en yenilikçi valiz ve çantalarını sergilerken ziyaretçilerin ilgi odağı olmuş.

Robert Carsen tarafından tasarlanan tematik sergi, bir Louis Vuitton sembolü olan antika sandıkla başlayan 9 farklı bölümden oluşuyor. Son derece modern bir tasarım olan bu sandık, moda evinin nasıl bir tasarım ile öne çıkacağını öngörerek Louis Vuitton’un cüretkar ruhunu temsil ediyor. Sergide yer alan objelerin bir kısmı, Louis Vuitton mirasına ait parçalardan oluşurken bir kısmı ise Palais Galliera, Musée de la Mode de la Ville de Paris’den ödünç alınan objelerden oluşuyor. Sergi, işçiliğe ayrılmış özel bir bölüm ile kapanışı yapıyor.

PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU