Haftanın iyileri, Mücevher

Big Bang’ın 10. Yıl Dönümü

HUBLOT
BIG BANG’in 10. YIL DÖNÜMÜ

HUBLOT, İKONİK BIG BANG’IN 10. YIL DÖNÜMÜNÜ 3 YENİ MODELDEN OLUŞAN VE 10 MİLYON DOLAR DEĞERİNDE OLAN BIG BANG UNICO “10 YEARS” HAUTE JOAILLERIE KOLEKSIYONU İLE KUTLUYOR.

Hublot’un ilk Big Bang modeli Big Bang Gold Ceramic’i sunmasının üzerinden tam 10 sene geçti. 2005 baharında, şu an Hublot Yönetim Kurulu Başkanı ve LVMH Group Saat Bölümü Başkanı Jean-Claude Biver, markanın CEO’su Ricardo Guadalupe önderliğindeki takımıyla yeni bir koleksiyonun başlangıcı olacak bu Hublot modelini üretti. 2005’ten bu yana geldikleri noktada Big Bang, markanın imza koleksiyonu oldu ve büyük bir başarıya ulaştı. Hublot’un bir parçası olan Fusion konseptinin mükemmel örneği, ödüller kazanan Big Bang’ın iz bırakan tasarımı; şimdi saat yapımcılığında bir ikon oldu ve bu sene 10. yıl dönümünü kutluyor.

Big Bang ismi, kauçuk ve altın gibi daha önce normal şartlar altında bir araya gelmemiş malzemelerin bir arada kullanıldığı füzyon sanatının temeline dayanıyor. Kauçuk, ağaçtan toplanıyor; altın ise toprağın derinliklerinden çıkartılıyor. Normalde birlikte görmek mümkün değilken BIG BANG, bu malzemeleri geçmiş ile geleceği buluştururcasına çarpıcı bir zıtlıkta bir araya getiriyor.

Big Bang Unico “10 Years” Haute Joaillerie
Big Bang “10 Years” Haute Joaillerie, sıradışı ve eşsiz bir “yıl dönümü” koleksiyonu. 10 parçadan oluşan ve her biri 1 milyon dolar değerindeki bu koleksiyon, Hublot için bir ilk. Koleksiyonda yer alan Ruby modeli için toplamda 40.93 karat değerinde 653 baget pırlanta ve baget yakut kullanıldı. Her bir parçayı üretirken Araştırma-Geliştirme ve üretim için 400’er saat, bunun yanı sıra pırlanta dizimi için 350’şer saat gerekti.

Big Bang Unico Full Magic Gold
Hublot, Big Bang Unico’nun yeni bir versiyonunu, Big Bang Unico Full Magic Gold’u sundu. 2013 yılında, markanın kendi mekanizması, kolon çarkı ve çift kavramasının kadrandan görülebilmesi ile endüstride eşsiz olan Unico’ya ev sahipliği yapması üzere ilk Big Bang tasarımı değiştirildi. Vidalar, butonlar, tepe, indeksler, numaralar ve alt kadranlar; teknik ve estetik olarak yeniden tasarlandı. Big Bang UNICO, aynı zamanda tek dokunuşla kolayca ve hızlıca değişebilen kayış sistemini getirdi. Hublot ayrıca, Big Bang’ın 10. yıl dönümünü kutlamak amacıyla Full Magic Gold’un çizilmeye karşı dayanıklı, 18 ayar altın, eşsiz bir versiyonunu da tasarladı. Model, 45mm çapında güçlü ve şık bir kasaya sahip.

Big Bang Tourbillon 5-day Power reserve indicator on Full Magic Gold
Bütün bunlara ilaveten bu yıl, yeni bir Full Magic Gold versiyonu ile Big Bang Tourbillon 5-Day Power Reserve Indicator modeli sunuldu. Yeni Big Bang kuşağındaki ilk Tourbillon olan model, kadranına eklenmiş güç göstergesi ve iskelet mekanizmaya sahip. Tamamıyla Hublot’un mikro-mekanikçileri, mühendisleri ve saat ustaları tarafından tasarlanan, geliştirilen ve üretime geçen bu modelde 13.6 mm kasa çapındaki tourbillon kafes mevcut.

PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU