Seyahat, Yaşam

SOÇİ

SOÇİ

Dört mevsimlik tatil cenneti
KAFKAS DAĞLARI’NIN YAMAÇLARINA KURULAN ŞEHİR, 2014’TE KIŞ OLİMPİYATLARI’NIN DÜZENLENDİĞİ KAYAK MERKEZLERİ VE KARADENİZ KIYISINDAKİ PLAJLARIYLA RUSYA’NIN TATİL BÖLGESİ OLARAK BİLİNİYOR. ŞİFALI SULARIYLA ÜNLÜ KAPLICALARI VE DİĞER DOĞAL GÜZELLİKLERİYLE DOĞA MERAKLILARINA HARİKA BİR TATİL FIRSATI SUNUYOR.

Marine Station

Marine Station: Hem Ruslar hem de komşu ülkeler tarafından 4 mevsim tatil bölgesi olarak kabul edilen Soçi’yi keşfetmeye şehir merkezinden başlayabilirsiniz. Deniz İstasyonu olarak anılan ve paslanmaz çelikten yapılmış 71 metrelik kulesiyle dikkat çeken liman da şehir merkezinde bulunuyor. Geçmişte “Ubıhlar” adı verilen yerel halkın yaşadığı Soçi, sanatsal güzellikleriyle de adından söz ettiriyor. Deniz İstasyonu’ndaki büyüleyici tanrıça çeşmesi ve şehir merkezinde bulunan 8 metre uzunluğundaki Lenin Heykeli, bunun en iyi örnekleri.

SkyPark

SkyPark: Kaynak suları ve doğal güzellikleriyle ünlü Soçi’nin en önemli değerlerinden biri de Soçi Milli Parkı. Oldukça büyük bir alana yayılmış olan parkın içinde bulunan ve 30 metre yükseklikten akan Agura Şelalesi’ni de mutlaka görmelisiniz. Ayrıca Soçi Milli Parkı’nda, Rusya’da bir ilk olan SykPark adlı macera parkı bulunuyor. SkyPark’ta 439 metre ile dünyanın en uzun asma köprüsünde yürüyebilir; bir yanda Karadeniz’in diğer yanda Kafkas Dağları’nın muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz.

Park Riviera

Reconstructed cottage of V. A. Khludov in the park Riviera: Sochi’deki diğer bir durağınız, Rusya’nın en büyük botanik bahçesi olan Soçi Arboretumu olmalı. Dendrarium adıyla da bilinen bu botanik bahçesinde 1500 farklı ağaç ve bitki türü bulunuyor. Hem Soçi Arboretumu’nu hem de şehrin manzarasını izlemek için teleferikle zirveye çıkmalı ve şehre yürüyerek geze geze inmelisiniz.
Şehir merkezindeki en eğlenceli mekânların başında ise Riviera Park geliyor. Hem yerel halk hem de turistlerin sıklıkla tercih ettiği Riviera Park’ın içinde sergiler, Rus yazarların heykelleri, astronotlar tarafından dikilen ağaçlar ve lunapark bulunuyor.

The Cathedral of St. Michael the Archangel

The Cathedral of St. Michael the Archangel: Şehrin mimari açıdan etkileyici yapılarını keşfetmek istiyorsanız Sanat Müzesi ve Kışlık Tiyatro binalarını mutlaka görmelisiniz. Özellikle Sanat Müzesi’nin içinde bulunan ve hikâyesi Yunan Mitolojisi’ne uzanan Altın Post Anıtı’na da göz atmadan müzeden ayrılmayın.

Şehirde mimarisiyle göz kamaştıran bir başka yapı ise Aziz Michael (Baş melek) Katedrali. Katedralin Rusya’daki en eski Ortodoks kilisesi olduğu biliniyor. Aziz Michael Katedrali’nin yapılmasına Rusya Büyük Dükü Michael Nikolaevich tarafından karar verildi. Dükün çok uzun yıllar süren Kafkas Savaşı’nı anmak için yaptırdığı katedral, Soçi’de görülmesi gereken yerlerden.

Hangi mevsimde ziyaret ederseniz edin sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacak olan Sochi’de kış da bir başka. Doğa harikası dağları, karla beyaz bir makyaja büründüğü andan itibaren görenleri büyüsü altına alıyor. Bu etkileyici manzaranın ardında onlarca şifalı su ve kaplıca tesisleri, oteller, buz pateni pistleri, curling merkezleri ve en önemlisi 2014 Kış Olimpiyatları’na da ev sahipliği yapmış dünyaca ünlü kayak merkezleri yer alıyor.

Sochi’de tüm bu güzellikleri yaşarken tatil keyfinizi Rixos kalitesinde bir konaklamayla taçlandırabilirsiniz. Kafkas Dağları’nda, bembeyaz karların arasında masal gibi bir konaklama deneyimi yaşamak istiyorsanız Rixos Krasnaya Polyana Sochi en doğru adres. Kayak tesisi ve özel parkurlarıyla kış tatiliniz için benzersiz olanaklar sunan Rixos Krasnaya Polyana Sochi, toplam 114 oda ve süitte konuklarına hizmet veriyor. Maksimum konforlu odaları, dünya mutfağının eşsiz lezzetleri ve eğlenceli kayak sporu aktiviteleriyle Rixos Krasnaya Polyana Sochi, size bir tatilden çok daha fazlasını vaat ediyor.

PAYLAŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLARI GÖSTER [0]

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU