Featured, Motor, Uncategorized

Silver Fast

SILVER FAST

Türünün En Hızlı Yatı

Silver Fast, ünlü Silveryachts serisinin dördüncü ve en gelişmiş yeni üyesi. Birden fazla ödül alan Silver, Silver Zwei ve Smeralda yatlarının başarısı ve deneyimiyle inşa edilen Silver Fast; Silveryachts standartlarını yeni ve daha etkileyici bir seviyeye çıkarıyor.

 

Ünlü lüks yat tasarımcısı Espen Oeino tarafından tasarlanan 77 metre uzunluğundaki yat, dünyanın en büyük ve en hızlı konvansiyonel propulsiyonlu alüminyum motor yatı. Yat, 27 knotluk hızı aşabilirken uzun seyirlerde 20-22 knot hızında ilerleyebiliyor. Sadece 2.6 metrelik sığ su çekimi haznesi, bu boyuttaki pek çok yatın ulaşamadığı bölgelerde seyahate olanak tanıyor.

Vain Interiors tarafından tasarlanan yatın iç mekanı, 16 konuğu konfor içinde ağırlayacak 8 kabine sahip. Bunlar geniş bir özel güverte ve dinlenme alanı olan, tekne sahibine özel bir suit; üç adet VIP lüks konuk kabini, bir adet çift kişilik konuk kabini, üç adet iki kişilik kabin ve 2 adet pullman yatağından oluşuyor. Güneşlenme güvertesinde bir dış mekan sineması ve ön duvarı cam olan 8 kişilik bir jakuzi bulunuyor. Geniş plaj kulübü, eğlence ekipmanları ve sauna, buhar odası, spor salonu, masaj odası ve güzellik salonuyla tam donanımlı bir SPA alanı da geminin bu kısmında bulunuyor. Silver Fast aynı zamanda 18 kişiden oluşan mürettebatının da lüks bir yat deneyimi yaşamalarını sağlıyor.

Silver Fast’ın arka güvertesinde, kayar cam panellerle çevrili ve klimalı, göz kamaştıran bir kış bahçesi de bulunuyor ve yat sahibine 20 kişilik hem iç hem dış mekan alanı sağlıyor. Yenilikçi bir tasarıma sahip olan tender saklama alanına ön taraftaki martı kanadı kapılardan geçiliyor. Bu bölüm, 7.6 metre uzunluğundaki özel yapım tenderleri bütün yıl boyunca saklayabiliyor. Yatın ön kısmında bulunan “touch and go” (hava aracının tamamen durmadan iniş ve kalkış yapması) helikopter iniş noktası, Augusta 109 veya EC135 gibi helikopter modellerinin kullanımına uygun.

Silver Fast yat, sallanma etkisini azaltan ultra modern bir stabilizasyon sistemi ile donatılmış. Bu sistem sayesinde daha keyifli ve daha yumuşak yolculuklar yapmak mümkün oluyor. Bu lüks yatta aynı zamanda bir “çapa dengeleyici” de bulunuyor. Çapa dengeleyici özellikle çok dalgalı sularda bile yat sabitken güvertede konforu arttırıyor.

2 MTU (16V 4000 M90) 2,028hp dizel motorlarla çalışan yat, çift pervaneli uskurlarıyla ilerliyor. 104,000 litrelik yakıt tankıyla 4500 deniz mili mesafeyi 18 knotluk bir hızla kat edebiliyor. Su tankları ise 31,000 litrelik içme suyunu depolayabiliyor.

Büyüklüğüne rağmen sahip olduğu zarif tasarımı, narin profili ve gümüş rengi gövdesi ile Silver Fast; Monaco Yat Fuarı’nın en çok ilgi çeken yatlarından biri olmuştu. Monaco’da yaşayan gemi inşaat mühendisi ve tasarımcı Espen Oeino; Silver Fast’a güçlü ve dokunulmaz bir görünümü, harika bir zarafet ve orantıyla birleştirerek vermiş.

PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU