Gurme, Röportaj

Samaxi Palace Platinum by Rixos

SAMAXI PALACE PLATINUM
BY RIXOS’UN MUTFAĞINDA
Samaxi Palace Platinum by Rixos, restoran ve barlarıyla kusursuz bir hizmet sunarak yeme ve içme keyfini sanata dönüştürüyor. Azerbaycan, Türk ve dünya mutfaklarının lezzetlerini tadabileceğiniz ve açık büfe servisi olan bir restoranın yanında zengin seçeneklere sahip iki farklı restoranı daha bulunuyor. Dahası, otelin mutfağının kendine ait bir bahçesi var ve hazırlanan yemeklerde kendi yetiştirdikleri bu sebze ve meyveleri kullanıyorlar. Bu birbirinden leziz restoranların mutfaklarına geçmeden önce, Samaxi Palace Platinum by Rixos’un Executive Chef’i Sayın Serkan Uludağ, bizlere yemekle olan serüvenini anlattı.

Yemek yapmayı sevdiğinizi ilk ne zaman fark ettiniz?
Yemeğe olan tutkum, evimizde annemi yemek yaparken seyrettiğim zaman başladı ve ilham kaynağım haline geldi. Kendi kendime yemek yapmaya başladım ve farklı tarifleri denedikçe yemek yapmayı daha da çok sever hale geldim. Gençliğimden beri yemek konusunda çok hassasımdır ve o dönemlerde bu işin mesleğim olacağına ve hayatımın geri kalanında uğraşmak istediğim alanın bu olduğuna karar verdim.

Bir Executive Chef olabilmek için gereken en önemli beceri nedir?
Benim için disiplin ve yaptığım işe olan sevgidir. Bütün tutkumu yemek yapmaya veriyorum ve bu da başarılı bir sonuç ortaya çıkarıyor.

İşinizin en eğlenceli yanlarını bizimle paylaşır mısınız?
Meslek arkadaşlarımı yetiştirirken karşılıklı deneyimlerimizi paylaşarak öğretmekten keyif alıyorum. İşimin en sevdiğim yanı budur.

Samaxi Palace Platinum by Rixos’ta konuklara sunduklarınız arasında en sevdiğiniz mutfaklar ve yemekler nelerdir?
Türk yemekleriyle büyüdüğüm için favorim, Türk Mutfağı. Samaxi Palace Platinum by Rixos’da sadece Türk ve Azerbaycan mutfaklarının örneklerini sunmadığımız için dünyanın dört bir yanından farklı mutfakları da takip ediyorum. Otelimizde servis ettiğimiz ve oteldeki kendi bahçemizde yetiştirdiğimiz favori yemeklerimden bir tanesi yabani kuşkonmaz. Bu harika ve sağlıklı lezzet, geleneksel bir Azerbaycan tarifine göre hazırlanıyor ve White Diamond restorana gelen konuklarımıza ikram ediliyor.

White Diamond Restaurant
White Diamond Restaurant; başlangıçlardan ana yemeklere, mezelere, tatlılara kadar zengin açık büfe servisi ile hizmet veriyor. Azerbaycan ve Türk mutfağının en iyi örnekleri ve dünya mutfağından özel seçeneklerle konuklarına büyüleyici bir ziyafet sunan restoranın iç mekânda 230, dış mekânda 60 kişilik kapasitesi bulunuyor.

A’la Carte Restaurant
Azerbaycan ve Türk mutfağından eşsiz lezzetler, çok özel servis ve hizmetle sunuluyor. Restoranın 80 kişilik iç mekân ve 60 kişilik teras kapasitesi bulunuyor.

Snack Restaurant
Azerbaycan ve Türk mutfağının yanı sıra uluslararası lezzetlerin de bir arada sunulduğu Snack Restaurant’ta pizzalar, pideler, lahmacunlar, hamburgerler, birbirinden farklı makarnalar, çeşitli salatalar, Lüle Kebabı, Tike Kebabı, Bastırma, Piti gibi özel lezzetlerin keyfine varacaksınız.

PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU