Oteller, Röportaj

Rixos Premium Bodrum Genel Müdürü ile Söyleşi

MEHMET TULUNAY
Rixos Premium Bodrum
Genel Müdürü ile Söyleşi

Bodrum, turizm açısından hem Türkiye’nin hem de dünyanın göz bebeği konumunda. Bölgenin tarihi, mimari, doğal tüm güzelliklerini kaliteyle buluşturarak unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatan Rixos Premium Bodrum’un başarılı Genel Müdürü Mehmet Tulunay ile güzel bir söyleşi gerçekleştirdik.


1) Sayın Tulunay, uzun zamandır Rixos Hotels çatısı altındasınız. Yaşadığınız tecrübeler doğrultusunda bizimle bu süreci paylaşır mısınız?

Uzun süredir Rixos Hotels bünyesinde, farklı otellerde hizmet verdim. Buraya gelene kadar çalıştığım her otelin benim için çok ciddi katma değerleri oldu. Rixos Premium Bodrum, lokasyon olarak çok özel bir konumda. Bu konumun getirdiği dinamikler de mevcut. Edinmiş olduğum tecrübelerimi Bodrum’da kullanarak yenilikler getirmekle hem otelimizin başarısına hem de kendi kişisel kariyerime bu şekilde yatırım yaptığımı düşünüyorum.

Bodrum nasıl Türkiye’nin ve dünyanın en önemli, en gözde destinasyonlarindan biri ise Rixos Premium Bodrum da bu nedenle Rixos Hotels içinde önemli bir değere sahiptir. Bodrum gerek yurtdışı gerekse yurtiçinde en üst düzey protokol misafirleri ağırlamakta ve lüks tüketim yapan üst gelir seviyesine sahip bir portföye hizmet vermektedir. Aynı zamanda Bodrum içinde lüks her şey dahil villa hizmetini ilk kez sunabilen, bu konsepti ile de pazar lideri olan bir markayız. Bütün bu sebeplerden ötürü otelimizin grubumuzdaki önemi oldukça fazladır.


2) Rixos Premium Bodrum bölgede adından söz ettiren tesislerin başında gelmekte. Burayı böylesine özel kılan nedir?

Bodrum gerçekten Türkiye’de yaz tatili denilince ilk akla gelen bölgelerden. Bodrum neden bu kadar gözde, neden bu kadar popüler diye sorulduğunda Bodrum’un eğlence hayatı, doğal güzellikleri ve tabii ki yemekleri ilk akla gelir. Rixos Premium Bodrum denilince de akla aynı şekilde eşsiz doğası, lezzetli yemekleri ve eğlence dolu akşamları gelmektedir. 187 bin metrekare arazi içinde, eşsiz çam ağaçları ve anıt ağaç niteliğindeki zeytin ağaçları, sincapları, kendine has ve bölgedeki oteller arasında tek kendine ait özel adası olan, eşsiz mavi yeşil renkli berrak denizi, Maldiv’i aratmayacak beyaz ve ipeksi kumla kaplı Kleopatra plajı ile doğal yaşamı tatilinizde yaşayabilirsiniz. Dünya mutfaklarını ve Türk mutfağını içeren sayısız yemekleriyle dolu açık büfesi, Lübnan mutfağını Lübnanlı aşçılarıyla, Uzakdoğu mutfağını Uzakdoğulu aşçıları ile, yerel Bodrum mutfağını bölgenin aşçıları tarafından hazırlanmış şekli ile bulabileceğiniz, balıkçılardan taze ve günlük alınan balıklarla servis veren a la carte restoranları ile otelimiz, oldukça beğeni kazanmaktadır. Bununla birlikte unutulmaz eğlenceli anlar yaşayabileceğiniz konser, parti ve canlı müziklerle gerek adada gerekse deniz üzerindeki sea&see barımızda içkinizi yudumlayabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi bir çok hizmetimizin yanında otelimizin en önemli özelliği, sizleri evinizdeymiş gibi hissettirecek güler yüzlü, dinamik ve yaptığı işi aşkla yapan personelimizdir.


3) Kalite ve lüks anlayışı ile müşteri memnuniyetini temel alan Rixos Premium Bodrum’da tatil konaklamaları dışında düğün, davet, kutlama, toplantı gibi organizasonlara da yer veriliyor. Bu alanda misafirlere ne gibi imkanlar sunuluyor?

Diğer tüm misafirlerimiz için geçerli olan kişiye özel hizmet anlayışımız, bu alanda da devam ediyor. Toplantı, davet ve düğünlerini otelimizde gerçekleştirecek misafirlerimize her konuda istedikleri konsept içinde hizmet vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Tesisimizin kendine ait özel bir adasının olması, bu konuda bizi bölgede diğer tesislerden avantajlı duruma getiriyor. Özellikle düğün organizasyonlarında yoğun talep gören adanın, tamamen davete özel bir alana dönüşebilmesi, farklı bir atmosferle memnuniyeti arttırıyor.


4) 2017 yaz sezonu için ufukta görünen projeleriniz neler? Konukları bekleyen özel etkinlikler ve programlar var mı?

2017 yılında öncelikle yiyecek ve içecek konseptimize ilave edeceğimiz yeni hizmet ve ürünler olacak. Ayrıca çeşitli konserlerimizle de ünlü sanatçılarımız, geçen yaz olduğu gibi bu yaz da bizlerle birlikte olacak. Yine birbirinden değerli sosyal sorumluluk projeleri ile misafirlerimizde farkındalıklar oluşturacağımızı düşünüyoruz. Geçtiğimiz yıllar boyunca vermiş olduğumuz kişiye özel hizmetlerimiz, bu yıl artarak devam ediyor olacak. Bu günlerde oldukça popüler olan Bodrum Masalı dizisinin büyük bir bölümü, bizim otelimizde çekiliyor. Dolayısı ile Bodrum Masalı ekibi ile de bazı sürprizlerimiz olacak. Diğer sürprizlerimiz için ise okuyucularınıza mutlaka sosyal medya hesaplarımızı takip etmelerini öneriyorum.

PAYLAŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLARI GÖSTER [0]

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU