Gastro, Gurme, Haftanın iyileri, Mimari, Seyahat

Le Jules Verne

LE JULES
VERNE

Eiffel Kulesinin Kalbinde Nefes
Kesen Bir Yemek Deneyimi

Fransa, gastronomi dünyasını değiştirecek kadar büyüyüp gelişen bir mutfak geleneği demek. Bu ülkenin mutfağının dünya üzerindeki en güzel yemeklere sahip olduğu söylenir. Fransa’yı böylesine özel kılan nedir bilinmez ama son yüzyılda, bu özel mutfak geleneği sayesinde dünyanın en önemli şeflerini yetiştirdi ve sayısız şefe ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Bu ülke aynı zamanda Paris’i, kalabalık kafeleri, canlı sokak hayatı, harika modası, unutulmaz güzellikteki sanatı, muhteşem mimarisi ve güzel restoranlarıyla da meşhur. Le Jules Verne, Paris mimarisi ve restoran kültürünü kusursuzca bir arada sunuyor.

Le Jules Verne, Paris’e gelen hemen herkesin mutlaka görmüş olduğu ama çok azının bunu fark ettiği bir restoran. Eiffel kulesinin ikinci katındaki seyir terasının üzerinde yükselen bu restoran, Paris’in en önemli yapısından şehrin rakipsiz güzellikteki manzarasını sunuyor. Eiffel kulesini defalarca ziyaret edenler için bile restoranın sunduğu Paris’in 125 metre yükseklikten manzarası nefes kesici. Burada Işıklar Şehri tam anlamıyla ayaklarınızın altına seriliyor.

İster güzel bir öğle yemeği ister romantik bir akşam yemeği olsun Le Jules Verne, benzersiz bir restoran deneyimi yaşatıyor. Kendinizi 5 veya 6 servisten oluşan keşif ve şaşkınlıkla dolu bir menüye hazırlayın. Restoran, Işıklar Şehri en güzel manzarasıyla ayaklarınızın altında parıldarken modern Fransız mutfağının en güzel örneklerini tatmanıza imkan tanıyor. Bu deneyimi daha keyifli hala getirmek için şef, özel bir “tadımlık” menü de sunuyor.

Bu modern ve zarif restoran, iç mimar Patrick Jouin tarafından tasarlanmış. Restoran, gündüzleri geniş pencerelerinden akarak gelen doğal ışıkla dolup taşarken akşamları çok daha sakin ve çok daha etkileyici bir atmosfere bürünüyor. Jouin restoranı anlatırken “Modern teknikler kullanarak oluşturduğum hararetli anlarla ortaya çıkan birbirinden farklı duygular ve gerçeklikten kaçış hissi uyandıran bir dekorasyon hayal ettim.” diyor.

Le Jules Verne, şehir turunuza keyifli bir öğle yemeği molası verdiğinizde veya güzel gününüzü romantik bir akşam yemeği ile noktalamak istediğinizde mutlaka gitmeniz gereken restoranların başında geliyor. Eğer yakın zamanda Paris’e gitmeyi düşünüyorsanız üç ay öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerektiğini unutmayın. Bon voyage!


Photos by Pierre Monetta with the courtesy of Le Jules Verne

PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU