Featured, Motor

Jangada

VAN DER VALK SUNAR
JANGADA

Hollanda’lı Van der Valk Tersanesi, Continental Three serisinin ikinci motoryatı olan 25 metrelik Jangada’yı mavi sulara bıraktı. Jangada; tasarımcı Nick Top, yatın deneyimli sahibi ve Guido de Groot’un yakın işbirliği sonucunda ortaya çıktı. Modern bir tasarıma klasik dokunuşlar uygulayan ekibin çalışması, son derece çarpıcı ve göz alıcı.

Jangada’nın iç tasarımında İngiliz meşesi, temiz ve yalın hatlar, ince düşünülmüş detaylar ve ferah çizgiler ön plana çıkıyor. Otomatik sürgülü kapılar, geniş arka güverte alanını salona bağlıyor. Paslanmaz çelik merdiven, salondan dümen istasyonuna ve geniş güverteye çıkıyor. Yat içerisindeki panellerde gözenekli deri ile pürüzsüz rapello süet bir araya geliyor. Moore & Giles tarafından en iyi derilerden üretilen bu döşeme, kokpit konsolunu benzersiz kılıyor.

Jangada’nın dış alanları da en az iç mekan kadar etkileyici. Geniş arka güvertede küçük bir kiler ile ferah bir yemek alanı bulunuyor. Büyük, kumandalı tente ise bu alanda gölgede oturma imkanı sağlıyor. Güvertenin açıkta kalan kısmında ise U şeklinde bir yemek alanı, ızgara, lavabo, buzdolabı, buz makinesi ve iki kişilik açık dümen alanının önünde yer alan büyük bir güneşlenme yatağı yer alıyor.

Volvo Penta IPS sistemi ile donatılmış olan Jangada; joystick kumandalı, ters yönde dönen ileriye dönük pervaneli, pod tipi bir tahrik sistemine sahip. Continental Three müşterileri, aynı zamanda aluminyum kaplama (V gövde tasarımı) veya tam çelik bir alternatifi tercih edebilecek.

PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU