Featured, Seyahat

Dubai

DUBAI

BASRA KÖRFEZİ KIYISINDA
YÜKSELEN GÖRKEMLİ ŞEHİR.Şehir bembeyaz plajları, muhteşem çölleri, sunduğu çeşitli aktiviteler ve farklı mutfaklardan bol restoran seçeneği ile ziyaretçileri büyülüyor. Burada sadece gökdelenleri gölgede bırakan en uzun binayı değil, dünyanın en büyük iki alışveriş merkezini de bulacaksınız. Bunların hemen yanında ise uçsuz bucaksız çölde deveye binebilir, dört çeker araçlarla safarinin tadına varabilir ve yunuslarla yüzebilirsiniz. Birinci sınıf golfün keyfine varabileceğiniz gibi şehrin size sunduğu çeşitli eğlence olanaklarının da tadını çıkarabilirsiniz. İkim oldukça sıcak ve nemli olan Mayıs-Eylül dönemi haricinde yumuşak ve ılık. Yaz ayları Dubai’yi ziyaret etmek için en uygun zaman olmayabilir fakat şehir size bu dönemde de iç mekanda yapılabilecek birçok alternatif sunuyor.

DUBAİ’NİN SİMGESİ: BURJ KHALIFA
Burj Khalifa sadece dünyanın en uzun binası değil, aynı zamanda yaşayan bir efsane, bir sanat eseri ve bir mühendislik harikası. Bina konsept ve uygulama olarak eşsiz bir yapı. Burj Khalifa uluslararası işbirliğinin bir örneği, ilerlemenin bir işareti ve yeni dinamik ve değerli Orta Doğu’nun bir simgesi. Aynı zamanda Dubai’nin dünya çapında yükselişinin de bir kanıtı. 30 seneden kısa bir zamanda şehir yetenek, beceri ve açılımın sayesinde yerel bir bölgeden global bir merkeze dönüştü. Burj Khalifa ise bütün bu gelişmeleri bir araya getirerek şehrin dönüm noktasını oluşturuyor. Binanın manzarası “At the Top” denen izleme noktasından görülebiliyor. “At the Top” yapının 124. katına kurulmuş ve buraya çıkmak artık Dubai misafirlerinin yapması gerekenler listesinde ilk sıralarda yer alıyor.

ÇÖLÜN ORTASINDA BİR SU ŞEHRİ
Su parkları, tatlı su ve deniz suyu tesisleri ve açık havada deniz keyfi Dubai’de yapılabileceklerin başında geliyor. Beyaz kumlu plajlar, su sporları, yat kulüpleri, devasa aquaparklar, dünyanın en geniş akvaryumları ve yunus tesisleri… Dubai su ile ilgili aklınıza gelebilecek her imkana sahip.

DUBAİ MARİNA
Yat sahipleri ve sevenleri için ise Dubai Marina’da kısa zamanda bölgenin sevilen kulüplerinden biri olarak ün yapan Dubai Marina Yat Kulübü yer alıyor. 3.5 kilometre uzunluğundaki kanalın sonundaki marina 500’ün üzerinde yata güvenli bir barınak sağlıyor.

ÇÖL DENEYİMİ
Dubai Çölü belki de dünya üzerindeki en büyüleyici yerlerden biri. Çölün parlayan kumları ve incecik çöl kumunun üzerinde yürüme deneyimi ziyaretçileri kendine çeken detaylardan bazıları. Ayrıca korunmuş bölgelerde çeşitli vahşi çöl hayvanlarını görmek mümkün.
Çölün tadına varmak için çöl safarisi yapmak şart: şehrin kalabalığını ve karmaşasını geride bırakmak, dört çekerli arabalarla heyecan verici bir yolculuğa çıkarak kum tepelerinin üzerinden geçmek ve çöl içerisindeki “korunmuş bölge” içerisinden çölün kalbine devam etmek… Denk gelirseniz şahin avı gösterisi size harika fotoğraf alternatifleri oluşturan bir ortamı sağlayabilir. Güneş son ışınlarını yumuşak kumların üzerine yansıttığında uzaktaki fenerlerin ışıkları geleneksel bir hoşgeldiniz mesajı verir. Kampa devam ettiğinizde Bedevi tarzı çadırlarda birçok yerel gelenek Arap gecelerinin anılarını canlandırır. Nargileler, develer, kum sanatı, geleneksel kına uygulamaları ve yerel kıyafetler çöl deneyimini unutulmaz kılar.

MUHTEŞEM EĞLENCE DENEYİMİ
Çok sayıda alışveriş merkezi ve çarşısı ile Dubai alışveriş tutkunları için müthiş olanaklar sunuyor. Yaz mevsiminde hava şartlarından etkilenmeden eğlenmek ve vakit geçirmek şehrin her yerinde bulunan alışveriş merkezleri sayesinde mümkün. Diğer bir eğlence alternatifi de birbirinden şık restorantlar. Dubai dünyadan pek çok farklı mutfağa ev sahipliği yapıyor. Lokasyonları ile dikkat çeken mekanlar lezzet noktasında da iddialı.

PAYLAŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLARI GÖSTER [0]

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU