Mimari

Dondurma Müzesi

DONDURMA MÜZESİ

Çocukken kurduğunuz çılgın hayalleri hatırlıyor musunuz? Dondurma Müzesi’nde bu çılgın hayaller gerçek deneyimlere dönüşüyor. Tatların gizemli, soslarının oyuncak olduğu ve renkli süslemelerin dünyayı daha güzel bir yer haline getirdiği bir yer burası. Hedef ise insanları bir araya getirip hayal güçlerini tetikleyecek mekanlar tasarlamak.

Dondurma Müzesi, kapılarını Nisan ayında Batı Sahili’nde açarak güneşli Los Angeles’ı ikinci meskeni edindi. Los Angeles şehir merkezinin gelişmekte olan sanat bölgesindeki Dondurma Müzesi, ziyaretçilerini deneysel bir dondurma yolculuğuna çıkartmayı vadediyor.

Önemli etkinlikler arasında on bin muz ile yapılan “muz bölümü”, nane bir “büyüme evi”, Kaliforniya’ya adanmış bir oda, erimiş buzlu dondurma ormanı ve dahası mevcut. Bir milyon renkli süslemeyle doldurulan ikonik yüzülebilir bir havuz da Dondurma Müzesi tarafından tasarlandı ve üretildi.

Müzenin, dondurmaya yeni bir soluk getirecek çeşitleri sizi şaşırtacak ve mutlu edecek, dolayısıyla aç gelmeyi unutmayın. Müze, herkesin keyif alması için ziyaretçilerine şahane dondurmalar sunmakta. Bulunduğu süre boyunca müze dönüşümlü olarak Kaliforniya’nın cazip dondurmacılarından “haftanın kaşığını” sergileyecek. Ayrıca özel dondurma tadımları da gerçekleşecek. Dove Chocolate ipeksi yumuşaklığa sahip çikolatalarını da getirerek “altın çikolata” keşfetme şansını ve yanınızda götürebileceğiniz bir “Cazip Vaat” sunmakta.

Müzedeki gökkuşağı şerbetindeki şekerlerden de ödüller kazanmanız mümkün. Koku ve tat deneyimini arttırmak için müze, Flavors & Fragrances bilim insanları ile iş birliği yaparak dondurmalardan esinlenmiş yeni tat ve kokular üretti. Bütün bu deneyimlerin sonucunda ise satın alabileceğiniz özel renkli süslemeler, kaşıklar, kadima, pinpon masası gibi otuzdan fazla yeni dondurma ürünü sizi bekliyor.

PAYLAŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLARI GÖSTER [0]

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU