Featured, Gurme, Seyahat

Bob Bob Ricard

BOB BOB RICARD
Eksantrik, Eğlenceli, Cüretkar
Londra’nın eğlence kalbi Soho’da, nesilden nesile aynı Fransız, İtalyan, Rus veya Yahudi aileler tarafından işletilen harika eski dükkanlar ve restoranlar var. Bu sayısız eğlenceli mekanın arasında muhtemelen sizi en fazla şaşırtacak ve eğlendirecek restoran, Bob Bob Ricard. Zaten restoranın ismine bakınca içeride sizi bekleyen eğlenceyi tahmin etmemek mümkün değil.

Bob Bob Ricard’ın iç mekanı, “Doğu Ekspresi”nin görkemli vagonlarından ilham alınarak ünlü iç mimar David Collins tarafından tasarlanmış. Masaları ikonik kabin tarzında tasarlanan restoran, eklektik müşteri kitlesine Beef Wellington, Caviar by Petrossian ve Truffled Siberian Pelmeni gibi lüks İngiliz ve Rus klasiklerini sunuyor. Soho’da bulunan mekanda konuklar, her kabinde bulunan ünlü “Şampanya Butonu” ile susuzluklarını gideriyorlar. Her masada bulunan akıllı telefon şarj noktaları, hangi zamanda olduğunuzu hatırlatıyor. Her gün öğle ve akşam yemeklerinde açık olan Bob Bob Ricard, sadık ve sürekli müşterilerine rakipsiz bir hizmet sunuyor.

Restoranda “kişiye özel akşam yemeği” deneyimini yaşamak ise tamamen a la carte bir menü ile mümkün. 16 kişilik özel bölüm; Londra’nın en iyi dekore edilmiş, kişiye özel akşam yemeği ayrıcalığını sunuyor. Zarif ve lüks iç dekorasyonun pirinç, mermer, kireçlenmiş meşe paneller, ayrıcalıklı mavi ve turkuaz renklerdeki deri döşemelerin oluşturduğu harika arka planında özel olarak Viyana’da ısmarlama yaptırılan kübist avizeler ve girift birer sanat eseri olarak değerlendirilen Japon kitap ciltleme kağıdının kullanıldığı duvar kağıtları kendisini gösteriyor.

Bob Bob Ricard’daki “Club Room”, restoranın en yeni akşam yemeği bölümü. Konuklarını zamanda geriye götüren bu bölümde rahat kabinler; 4, 6 ve 8 kişilik olarak tasarlanmış. Club Room, Londra’nın en seçici konukları arasında emin adımlarla popülaritesini yükselten orijinal Bob Bob Ricard Restoran’a heyecan verici bir yenilik ekliyor. Farklı bir zamana geri götüren dekor; kırmızı ve altın deri oturma yerleri, bordo mermer masalar, ısmarlama Ikat duvar kağıtları ve el yapımı bakır metal işçiliği ile daha da çarpıcı hale gelmiş.

Bob Bob Ricard; iç mekan tasarımından, yemeklerinden ve içeceklerinden garsonlarının kıyafetlerine kadar tam anlamıyla göz kamaştırıcı bir restoran. Her kabin arasında müşterinin ceketini asabileceği askılık alanı, her masada elektronik eşyalarınızı şarj edebileceğiniz prizler ve parlak eski Amerikan ekmek kızartma makinelerinden kişisel ışık ayarına kadar müşterinin rahatlığı için her detay düşünülmüş. Mekanın atmosferi, Muhteşem Gatsby ile Doğu Ekspresi’nde Cinayet arasında olabilecek en iyi kombinasyonu sunuyor.

PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU