Mimari, Mimari & Antika

Bel Air Mansion

BEL AIR
MANSION

Amerika’nın
En Pahalı Evi

Yeni inşa edilmiş olan bu modern saray, 250 milyon dolarlık fiyatıyla Amerika’nın en pahalı evi. Muhteşem Los Angeles manzarası ve görenleri büyüleyen mimarisiyle “Bel Air Mansion”, ultra-lüx gayrimenkul çıtasını oldukça yukarılara taşımış durumda.

Şehrin tüm manzarasını ayaklar altına seren ana yemek salonu, odanın ortasında yer alan tasarım harikası 2 milyon dolar değerindeki çelik merdivenle süslenmiş.

38.000 metrekare alana yayılmış olan bu malikanede 12 yatak odası, 21 banyo, 5 bar, 3 mutfak, 2 asansör, spa ve fitness merkezi, masaj stüdyosu, James Bond temalı 40 kişilik Dolby Tiyatrosu ve 7 personel bulunuyor.

Dört şeritli bowling salonu, hidrolik tiyatro boyutundaki film ekranı, 85 fit’lik bir İtalyan cam sonsuzluk havuzu, yüzebilen bir bar, mini See-Doos (deniz motosikleti) ve küçük bir katamaranla konfor ve eğlencenin her safhası düşünülmüş durumda.

Sonsuzluk havuzunun altında, 0’dan 60 mph hıza 2.8 saniyede çıkabilen bir Formula 1 yarış arabası da dahil olmak üzere 30 milyon dolar değerini geçen otomobili barındıran bir de galeri bulunmakta. Lamborghini, Ferrari, Bentley ve en az yarım düzine motosiklet; bu galeriyi oluşturan muhteşem parçalardan sadece birkaçı.

“Bel Air Mansion”, İngiliz ressam Dominic Harris’in interaktif bir sanat eseri ve Çin heykeltıraş Liao Yibai’nin 100 milyon dolar değerindeki büyük boy Leica kamerasının da yer aldığı özel seçilmiş birçok parçayı içeren bir sanat koleksiyonunu barındırıyor.

Evi döşerken kullanılan 130 sanatsal enstalasyon arasında kaykaylar, silahlar, krom heykeller, Disney’in Yedi Cücesi’ni canlandıran dijital bir eser ve özel bir langırt makinesi var. Bowling salonunun yanında, bir sanat eseri edasıyla dizayn edilen 200.000 dolarlık şeker duvarı bile evi satın almak için yeterli bir sebep.

PAYLAŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLARI GÖSTER [0]

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU