Featured, Motor

Aston Martin DB11

ASTON
MARTIN
DB11

“O, Aston Martın’in sadece son zamanlarda değil 103 yıllık tarihinde piyasaya çıkardığı en önemli araba.”

Dr. Andy Palmer, Aston Martın CEO

DB11’in tanıtılmasıyla Aston Martin tarihinde yeni bir çağ başladı. Şirketin ‘İkinci Yüzyıl’ planı kapsamında piyasaya çıkardığı ilk ürün olan DB11, meşhur ‘DB’ serisinin cüretkar şaheseri ve Aston Martin geleneğinin otantik, dinamik spor GT’si.

Taze ve farklı bir tasarım dili sunan DB11, öncü aerodinamiği ve Aston Martin’in inşa ettiği 5.2-litre twin-turbo ile güçlendirilmiş V12 motoruyla vitrine çıkıyor. Daha hafif, daha güçlü ve daha hacim-verimli bir alüminyum gövde üzerine inşa edilen DB11; Aston Martin tarihinin en güçlü, en randımanlı ve en dinamik DB modeli. Aynı zamanda 2003 yılında tanıtılan DB9 modelinden sonraki en önemli yeni Aston Martin.

Yenilikçi aerodinamizm, bu estetik devrimde hava akımının hem dıştan hem içten geçişini akıllıca yönetirken DB11’in pürüzsüz yüzeylerini koruyor; dengesini korumasına yardımcı oluyor.

Her Aston Martin gibi DB11’in kalbi, kaputun tam altında ama daha önceki modellerin aksine 5.2-litre twin-turbo ile güçlendirilmiş V12 motor. Aston Martin tarafından tasarlanan ve DB11’i en güçlü DB modeli yapan bu yeni motor, 608 PS ve 700 Nm tork güç üretiyor. Doğal olarak 320 km/s azami hızı ve 0-100 km/s hıza sadece 3.9 saniyede ivmelenmesiyle aynı zamanda en dinamik ve en hızlı DB. Akıllı eğim aktivasyonu ve stop-start teknolojisi sayesinde bu güç, büyük ölçüde geliştirilmiş verimlilik ile eşleşiyor.

Yeni gövde yapısından ve yeni twin-turbo V12 motorun muazzam performansından faydalanmak için DB11’in şasi, süspansiyon, direksiyon ve elektroniği yeniden tasarlandı ve en yeni teknolojiler hayata geçirildi. Sonuç, olağanüstü dinamik yeteneklerle kusursuz sürüş konforu ve gerçek spor otomobil çevikliğini birleştiren bir sürüş deneyimi.

Gerçek bir 21. yüzyıl Aston Martin’i olan DB11, son teknolojiyi üstün kalite ve el işçiliğiyle birleştiriyor. 12 inç renkli TFT LCD ekranla donatılmış yeni gösterge paneli, araç bilgilerini mutlak netlikte sunarken merkeze monte edilmiş ikinci 8 inç TFT ekran, bilgi-eğlence için hizmet veriyor. Sezgisel döner kumandayla kullanılan ve opsiyonel olarak karakter tanıma, çoklu dokunma ve hareket desteğiyle gelen yeni uydu navigasyon ve ses sistemi, hiç bu kadar etkin ve kullanıcı dostu olmamıştı. Yeni geliştirilen otomatik park etme asistanı özelliği ve 360 derece kuş bakışı görünümü kameralar, düşük hızlarda güvenli manevra yapmayı sağlıyor ve aracın bilgi-eğlence sistemi üzerinden işletiliyor.

Geniş kapı aralıkları, önemli ölçüde arttırılmış oturma hacmi -özellikle arka koltuktaki baş ve diz mesafeleri- iki çocuk koltuğu için arka koltuklara entegre ISOFIX bağlantı noktaları, iki büyük, bir küçük valizi alabilecek büyüklükteki bagajıyla DB11, gerçek bir Grand Tourer. İlham verici renk yelpazesi ve geniş bir dizi seçenekler sayesinde aracın iç tasarımıyla benzersiz kişisel tarzınızın mükemmel uyumunu yakayabilirsiniz.

PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU