Etkinlikler, Main, Sanat & Sergiler

Art Monaco

ART MONACO

Monaco’nun önde gelen sanat etkinliği,
7. yılında da ilgiyi üzerinde topluyor



Monaco Prensliği’ndeki şatafatlı Chapiteau Fontvieille’de, 27-30 Ekim 2016 arasında, Fransız Rivierası’nın uzun süredir beklenen en özel sanat etkinliğinin gerçekleşmesi planlanıyor. Yedi yıllık tarihinde Art Monaco; seçkin galeriler, yeni sanatçılar, sanat meraklıları, koleksiyoncular ve trend öncülerinin birbiriyle etkileşimini sağlama özelliğiyle bir kültürler arası değişim platformu olmayı başardı.

Dört gün süren lüks etkinlik, çağdaş ve modern sanatın en iyi örneklerini bir araya getirmenin yanı sıra Japonya’dan Gürcistan’a, Kanada’dan Kolombiya’ya dünyanın dört bir yanından sanatçıları, galerileri ve koleksiyoncuları da kendisine çekecek. Bu senenin galerilerinin arasında Kapopoulos Fine Arts (Yunanistan), Galerie Les Oreades (Moskova), Olga Lomako Studio (Birleşik Krallık) ve Myanmar Ink Art Gallery (Dubai) bulunuyor. Tülü bir sanat eserine çeviren performansları, özel konuk Benjamin Shine’yi (Birleşik Krallık/Avusturalya) ve sürpriz performansıyla Chanette Manso’yu (Fransa/ABD) unutmamak gerek.

Cazibenin merkezi Monaco, Avrupa’nın meşhur tacında zamanın dokunmadığı bir mücevher. Varlıklı, kültürlü ve sofistike kişilerin oyun alanı adeta. Art Monaco da kendi çevresinin bir uzantısı. Zarif katılımcıların doluştuğu en yüksek kalitede bir sanat etkinliği. Yıllar içerisinde Art Monaco; sosyetenin seçkin üyeleri, hayırseverler, dünyanın önde gelen kraliyet aileleri ve Hollywood’un gözde ünlülerine ev sahipliği yapmakta.

Art Monaco, 2009 yılından beri ortaya koyduğu 300’e yakın sanat fuarıyla kendini diğer sıradan sanat etkinliklerinden ayırmakta. Yenilikçiliğin cazibe ile birleştiği, yeni fırsatların sunulup sanatın alım satım haricinde deneyimlendiği bir arena burası. Bu benzersiz harman, Art Monaco’nun uluslararası sanat sahnesindeki yerini sağlamlaştırmakta.

PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU