Etkinlikler, Sanat & Sergiler

Art by RC

ART by RC

Real Collection’ın 1998 yılında ge-leneksel sanatlarda başlayan yolculuğu, özel galericilik yaklaşımıyla Ankaralı sanatseverler ve koleksiyonerler için de-vam ediyor. Bugüne dek bireysel, aile ve kurumsal koleksiyonerlere danışmanlık hizmeti veren galeri, “Bilkent Sanat Sokağı” projesiyle de çıtasını yükseltti. Yerli/yabancı birçok önemli sanatçıyı, Türk sanatsever ve koleksiyonerler ile buluşturan RC Gallery, yurtiçi ve yurt-dışında önemli organizasyonlara da imza atmakta.

İlk olarak Dedeman’da hayata geçirilen, ar-dından Hilton İstanbul Bosphorus ile devam eden otellerde sanat galerisi açma fi krinin temeli AVM projeleriyle atıldı. RC Gallery kurucusu Rahmi Çöğendez, “Her duvar bir orijinali hak eder.” sö-züyle sanatı teşvik ederken özellikle resim sanatını sevdirmeyi amaçlıyor.

Yakın zamanda; Yulia Ergene’nin (Türkçe öğrenerek aynı zamanda Türkçe müzayede düzenleyen ilk kadın galerici) Aya Gallery’si, ressam Pınar Kanber’in Part Gallery’si ve RC Gallery güç birliği yaparak “Arp Art Gallery”i açtı. İsmiyle müsemma Arp Gallery; adını bu üç galerinin baş harfl erinden alıyor. Hedefl eri ise Arp Art Gallery’nin dünyada yer edinmesini sağlamak. RC Gallery, AVM ve otellerden sonra Ankara’nın en büyük yaşam komplekslerinden olan Tekfen’in İncek Loft projesinde “İncek Loft by RC” adı altında bir sanat galerisi açıyor. RC Gallery’nin sonraki hedefl eri arasında tıpkı bu proje gibi yaşam komplekslerinde sanat galerileri açmak var. Aslında kurumların sanata aynı zamanda PR aktivi-tesi olarak da bakmalarını istiyorlar. Çünkü asıl istedikleri, sanatın “her yerde” olması. Kalitenin para ile değil değerlerle ölçüldüğü bu dünyada, sanata yatırımın markalara da kalite ve prestij sağlayacağı kanıksanamaz bir gerçek.

Arp Art Gallery’nin, sanata sanatla değer katacak diğer bir projesi ise “20×18=2018”. Her biri 20×18 cm ebatlarında ve koleksiyonluk değer-lerde resimler, Arp Gallery’de satışa sunulmaya hazırlanıyor. Kurum ve kuruluşlar dahil olmak üzere tüm sanatseverler bu eserlere rahatça ulaşıp erişilebilir fi yatlara satın alma veya hediye etme imkanına sahip olacak. Çöğendez, Art Shop by RC ile online sanat eseri satış hizmeti sunarken; Academy by RC bünyesinde de alanında uzman isimler aracılığıyla düzen-lediği seminer ve konferanslarla sanatı desteklemeye devam ediyor.

PAYLAŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUMLARI GÖSTER [0]

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN
Editörün Seçimi

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN

PROJECT NEPTUNE: TRITON AND ASTON MARTIN   Triton araştırmacılar, kaşifler ve süper yat sahipleri için su altı araçlarının üretiminde ve…

DEVAMINI OKU